Latvijas bibliotēkās demonstrēs leģendārā animācijas vecmeistara A. Burova restaurēto animācijas filmu izlasi

Ar mērķi – padarīt pieejamu atjaunoto Latvijas animācijas filmu mantojumu iespējami lielākai daļai Latvijas sabiedrības – Nacionālais kino centrs (NKC) kopā ar valsts aģentūru Kultūras informācijas sistēmas (KIS) un Latvijas Kinoproducentu asociāciju, pateicoties Valsts Kultūrkapitāla atbalstam, šā gada novembrī un decembra sākumā sadarbībā ar piecām Latvijas publiskajām bibliotēkām rīkos atjaunoto Arnolda Burova animācijas filmu pēcpusdienas.
Pasākums paredzēts visplašākajam apmeklētāju lokam, sākot no pirmskolas un sākumskolas vecuma bērniem, kuriem tā būs pirmreizēja iespēja iepazīties ar Burova filmu varoņiem un viņu piedzīvojumiem, līdz pat pieaugušajiem, kuriem vecmeistara filmas radīs patīkamas bērnības atmiņas.
Pasākuma apmeklētājiem būs iespēja noskatīties filmas: Kikerigū, Tīģeris Ņau Ņau, Bums un Piramidons, Vanadziņš, Puķu Ansis un Sisidra, piedalīties zīmējumu konkursos, kā arī fotografēties kopā ar A. Burova filmu varoņiem.

Filmu pēcpusdienas notiks:
Bauskas Tautas namā 2. novembrī (sadarbībā ar Bauskas Centrālo bibliotēku);
Kinoteātrī „Renesanse” Daugavpilī 16. novembrī (sadarbībā ar Latgales Centrālo bibliotēku);
Kuldīgas Galvenajā bibliotēkā 23. novembrī;
Limbažu Kultūras namā 25. novembrī (sadarbībā ar Limbažu Galveno bibliotēku);
Salaspils bibliotēkā 9. decembrī.

Ieeja šajos pasākumos ir bez maksas.

Filmu restaurācija notika KIS administrētā Eiropas Reģionālā Attīstības fonda (ERAF) projekta Kultūras un atmiņas institūciju vienotās informācijas pārvaldības sistēma ietvaros.
Tuvākajā laikā restaurētās filmas tiks ievietotas portālā www.filmas.lv un 874 Latvijas publiskajās bibliotēkās būs pieejamas skatītājiem bez maksas.

Informāciju sagatavoja: 
Kristīne Zvirbule 
Nacionālā Kino centra 
Informācijas un izplatīšanas projektu vadītāja 
67358879, 26112259