Zināmi virtuālās spēles “Izzini Latvijas monētās iekaltās kultūrzīmes” rezultāti

Noskaidrots, pie kuriem bibliotēku virtuālās spēles “Izzini Latvijas monētās iekaltās kultūrzīmes” dalībniekiem – individuālajiem spēlētājiem un bibliotēkām – aizceļos Latvijas Bankas sagādātās konkursa balvas – „Sudraba laša” monētas 20 latu nominālvērtībā un izdevums „Ls • 20. Nacionālās valūtas mākslas gadi”.

No šī gada 15.marta līdz 7.aprīlim visu Latvijas publisko bibliotēku  apmeklētāji tika aicināti iesaistīties virtuālā spēlē-konkursā “Izzini Latvijas monētās iekaltās kultūrzīmes”, kas norisinājās interneta vietnē letonika.lv. Spēlētājiem tā bija iespēja iepazīt daļu no Latvijas Bankas jubilejas un piemiņas monētām un uzzināt vairāk par tajās atspoguļotajām vērtībām – būtiskiem Latvijas notikumiem, panākumiem, cilvēkiem, kultūras zīmēm.

Spēles statistika

Pavisam spēlē iesaistījās 2278 dalībnieki no 227 Latvijas publiskajām bibliotēkām. Katram spēles dalībniekam bija iespēja vairākkārt izspēlēt Lata spēli, katru reizi ar atšķirīgiem jautājumiem, tādējādi uzzinot vairāk par Latvijas naudā iekaltajām kultūrzīmēm. Kopumā spēle tika izspēlēta vairāk nekā 17 000 reižu. Dalībnieku rezultāti bija tik blīvi, ka katra sekunde uzvarai bija būtiska.

Uzvarētāji individuālajā konkurencē

Saskaņā ar spēlē iegūtajiem punktiem, pirmie 6 veiksmīgākie spēlētāji, kas, visticamāk, bija arī visneatlaidīgākie, cenšoties apspēlēt konkurentus savā un citās bibliotēkās, bijuši:

 1. Ritma Kalniņa, Ogres novada Ogresgala bibliotēka;
 2. Zintis Mičulis, Ogres novada Ogresgala bibliotēka;
 3. Gunārs Siliņš, Ogres novada Ogresgala bibliotēka;
 4. Kristīne Līvena, Ogres novada Ogresgala bibliotēka;
 5. Laura Veismane, Baložu pilsētas bibliotēka;
 6. Kārlis Kriķītis, Baložu pilsētas bibliotēka (5. un 6. vietas ieguvējiem vienāds rezultāts).

Uzvarētāji bibliotēku konkurencē

Bibliotēku konkurencē aktīvākās piecas bibliotēkas gan uzvarēja pārliecinoši. Tās ir:

 1. Iršu pagasta bibliotēka;
 2. Apes bibliotēka;
 3. Zeltiņu bibliotēka;
 4. Jaunklidža bibliotēka;
 5. Jumurdas bibliotēka.

Pārsteiguma balvu ieguvēji

Grāmatu „Ls • 20. Nacionālās valūtas mākslas gadi” Latvijas Banka dāvina pieciem spēles dalībniekiem. Balvas izlozē piedalījās 1224 spēles dalībnieki, kas pareizi atbildējuši uz visiem spēles jautājumiem. Izlozes kārtībā tika noteikts, ka šīs  balvas ieguvēji ir:

 1. Jolanta Vonda, Rendas pagasta bibliotēka;
 2. Līna Malteniece, Jaunlaicenes pagasta bibliotēka;
 3. Melita Mūrniece, Kurmāles pagasta Priedaines bibliotēka;
 4. Anastasija Kurcenko, Latgales Centrālās bibliotēkas filiāle Daugavpils bērnu bibliotēka “Zīlīte”;
 5. Nauris Dreiblats, Katvaru  bibliotēka.

Informāciju par izdevumu „Ls • 20. Nacionālās valūtas mākslas gadi” meklējiet šajā Latvijas Bankas tīmekļa vietnes sadaļā.

Spēles organizatori pateicas visām bibliotēkām, kas aicināja apmeklētājus iesaistīties spēlē, tādējādi rosinot pēc iespējas vairāk cilvēku caur Latvijas monētu mākslu iepazīt mūsu zemes kultūru un vēsturi, popularizēja sabiedrības Tilde veidoto portālu letonika.lv, kas ir uzticams informācijas avots – datubāze, un kalpo par ceļvedi Latvijas kultūrā, vēsturē, valodā, dabā un literatūrā.

Projekta „Trešais tēva dēls” vārdā īpašs paldies Latvijas Bankai, kura piekrita idejai šī gada Monētu dienas publiskajās bibliotēkās organizēt kā virtuālu spēli un dāvāja lieliskās balvas, un letonika.lv kolēģiem, kuri ideju īstenoja virtuālajā vidē.

Fotogalerija: Žūrija apkopo “Izzini Latvijas monētās iekaltās kultūrzīmes” rezultātus.

Sandra Vīgante, sabiedrisko attiecību vadītāja
Kultūras informācijas sistēmu centrs
sandra.vigante@kis.gov.lv; 67844885