Centra pāstāve iepazīstina ar iespējām bibliotēkās cilvēkiem ar invaliditāti

Šī gada 21.februārī Kultūras informācijas sistēmu centra pārstāve Inga Niedra piedalījās konferencē „Informācijas tehnoloģijas – cilvēku ar invaliditāti dzīves kvalitātes uzlabošanai”, kuru Jūrmalā rīkoja Latvijas Cilvēku ar īpašām vajadzībām sadarbības organizācija SUSTENTO kopīgi ar Eiropas Forumu cilvēkiem ar invaliditāti Latvijas Prezidentūras Eiropas Padomē ietvaros.

Konferences laikā lēmumu pieņēmēji no Eiropas Savienības institūcijām un Latvijas, paši lietotāji, kā arī IT risinājumu attīstītāji iepazīstināja klausītājus ar esošo situāciju cilvēkiem ar invaliditāti Eiropas Savienībā un Latvijā, kā arī sniedza ieskatu turpmākās attīstības perspektīvās. Konferences mērķis bija meklēt atbildes uz jautājumiem, vai un kā IT risinājumi var uzlabot cilvēku ar invaliditāti dzīves kvalitāti un ko Eiropas un Latvijas politiķi plāno darīt, lai veiksmīgos risinājumus iespējami ātrāk iekļautu dzīvē. Īpaša uzmanība tika pievērsta tam, kāda ir IT pieejamība cilvēkiem ar invaliditāti. Referenti sniedza ieskatu visdažādākajās iespējās izmantot IT risinājumus, sākot no to iekļaušanas Eiropas Savienības likumdošanā līdz pat ļoti praktiskiem projektiem.

Kultūras informācijas sistēmu centra pārstāve Inga Niedra iepazīstināja konferences dalībniekus ar iespējām, kādas cilvēkiem ar invaliditāti tiek piedāvātas Latvijas publiskajās bibliotēkās.

Konferencē piedalījās 90 pārstāvji no 27 Eiropas Savienības valstu lielākajām cilvēku ar invaliditāti organizācijām un Eiropas Komisijas pārstāvji, kā arī 60 pārstāvji no Latvijas cilvēku ar invaliditāti organizācijām.

Informāciju sagatavoja:
Ilma Elsberga,
Kultūras informācijas sistēmu centra projekta vadītāja asistente
Tālr. 7844902; e-pasts: ilma.elsberga@kis.gov.lv