Kultūras informācijas sistēmu centrs E-prasmju nedēļā 2015 piedāvā EBSCO datubāzes izmantošanas apmācību programmu

Kultūras informācijas sistēmu centrs (KISC) projekta “Elektroniskās publikācijas Latvijas bibliotēkām” ietvaros sadarbībā ar EBSCO Information Services no E-prasmju nedēļas 2015 ietvaros no 23. līdz 27. martam organizē EBSCO datubāzes lietotāju apmācību programmu. Tās mērķis ir veicināt elektronisko resursu izmantošanu un iepazīstināt bibliotēku darbiniekus un lietotājus ar jaunākajām sistēmas funkcijām un izstrādātajiem produktiem. Šīs nedēļas galvenās apmācību tēmas ir resursu pārvaldības pakalpojumi (EBSCO Discovery Service) un egrāmatu pieeja un izmantošana mūsdienu bibliotēkās.   

Visas nedēļas garumā EBSCO Information Services lektori Terēza Gorecka (Teresa Gorecka) un Lezeks Červinskis (Leszek Czerwinski) vadīs apmācību sesijas gan KISC Mācību centrā, gan lielākajās Latvijas augstskolās. 23. un 24. martā KISC Mācību centrā notiks divi apvienotie abu mērķauditoriju – pašvaldību publisko un speciālo un zinātnisko bibliotēku darbinieku – semināri. Pārējās dienās vieslektori dosies uz LNB, LU bibliotēku, RTU bibliotēku, RSU bibliotēku, BS Turība bibliotēku un LLU bibliotēku Jelgavā.  Nedēļas noslēgumā 27. martā EBSCO lektori piedalīsies LATABA gadskārtējā sanāksmē RPIVA ar prezentācijām par jauno resursu pārvaldības rīku EDS un egrāmatu izmantošanu bibliotēkās.

EBSCO ir daudznozaru pilntekstu žurnālu, grāmatu, uzziņu izdevumu un analītisko apskatu datubāze angļu valodā, kas Latvijas bibliotēku lietotājiem ir pieejama kopš 2003. gada. Nemainīgi tā palikusi vispopulārākā un visvairāk lietotā starptautiskā datubāze gan publiskajās, gan zinātniskajās un speciālajās bibliotēkās. Datubāze pamatoti var lepoties ar ļoti augstu resursu izmantošanas statistiku, 2014. gadā informācijas meklējumu skaits sasniedza 8 182 112, savukārt 2013. gadā tas bija 3 254 122.

2015. gadā EBSCO resursus abonē 34 Latvijas publiskās un speciālās bibliotēkas.

Lai veicinātu šo pasaules līmeņa resursu apgūšanu, regulāri notiek jaunu datubāzes tematisko sadaļu izmēģinājumi, jo datubāze aptver milzīgu datu masīvu, kas nemitīgi tiek papildināts.

EBSCO datubāzes apmācību programma šajā gadā iekļaujas E-prasmju nedēļas 2015 ietvaros, kad visās ES valstīs notiek dažādi pasākumi e-pakalpojumu un e-resursu popularizēšanai.

KISC projekts ir atvērts jauniem sadarbības partneriem, ikvienai bibliotēkai, kas vēlas piedāvāt saviem lietotājiem drošu, uzticamu un kvalitatīvu elektronisko informāciju.

Pieteikumu semināriem, kas notiks 23. un 24. martā no plkst. 9.00 – 12.30 KISC Mācību klasē, lūdzu, sūtīt līdz 19. martam uz epastu: agrita.sagalajeva@kis.gov.lv, norādot, kurā grupā vēlaties piedalīties – pašvaldību publisko vai speciālo un zinātnisko bibliotēku darbinieku grupā.

Pievienotajos dokumentos: apmācību prezentācijas.

Informāciju sagatavoja:
Agrita Sagalajeva
Projekta “Elektroniskās publikācijas Latvijas bibliotēkām” koordinatore
Kultūras informācijas sistēmu centrs
Tālrunis: 67844896; e-pasts: agrita.sagalajeva@kis.gov.lv
Ebooks New Content And ECM (7.6 MiB)
Presentation EBSCO. Eng (14.7 MiB)
Presentation EBSCO. Rus (8.3 MiB)