Radošās darbības nedēļas radi!2015 ietvaros piedāvā Kultūras kartes mobilās lietotnes jauno versiju

Kultūras informācijas sistēmu centrs Latvijas iedzīvotājiem un viesiem piedāvā Latvijas digitālās Kultūras kartes (LDKK) mobilās lietotnes jauno versiju. Tā viedtālruņos pieejama no šīs nedēļas, kas Latvijā tiek atzīmēta kā radošās darbības nedēļa radi!2015


 

 

 

 

 

 

 

Papildus iepriekšējai versijai tagad Kultūras kartes mobilā lietotne piedāvā papildinātās realitātes (augmented reality) iespēju, ar kuras palīdzību lietotājam, izmantojot mobilā telefona kameru, tiek rādīta tuvāko Kultūras kartes objektu atrašanās vieta. Virzienā, kurā lietotājs pavērš ieslēgtu tālruņa kameru, pie konkrētām ēkām, pieminekļiem vai cita veida objektiem parādās etiķete, norādot pamatinformāciju un attālumu līdz tiem, ja šie objekti ir iekļauti Kultūras kartē.

Turklāt mobilās lietotnes jaunajā versijā ietverts arī Latvijas prezidentūras ES scenārijs – „EU2015.lv”. Tajā labā kvalitātē aplūkojami prezidentūras īpašo objektu, piemēram, seno baltu rotaslietu, jūgendstila ēku, Latgales keramikas u.c. attēli ar to aprakstiem. Tāpat mobilās lietotnes ES prezidentūras scenārija sadaļā Latvijas iedzīvotājiem un viesiem tiek piedāvāts prezidentūras notikumu kalendārs un trīs vienkārši pastaigu maršruti, par sākumpunktu izvēloties Latvijas Nacionālo bibliotēku. Visa minētā informācija pieejama arī angļu valodā.

LDKK mobilās lietotnes pamata sadaļa sniedz informāciju par vairāk kā 10 000 kultūras objektiem 22 nozarēs. To skaitā ir tūrisma maršrutos iekļautie kultūrvēstures objekti (muižas, pilis, baznīcas), kultūras iestādes (muzeji, bibliotēkas, teātri, kultūras centri u.c.), organizācijas (mākslas skolas un studijas, nevalstiskās organizācijas) un kultūras pakalpojumu sniedzēji (galerijas, amatnieku darbnīcas).

LDKK mobilā lietotne pieejama operētājsistēmās Google Android, Apple iOS, Windows Phone, un jaunā versija tajās ielādējama, sekojot saitei http://app.kulturaskarte.lv

Informāciju sagatavoja:
Ilma Elsberga,
Kultūras informācijas sistēmu centra projekta vadītāja asistente
Tālr. 7844902; e-pasts: ilma.elsberga@kis.gov.lv