Valsts pārvaldes mašīntulks Hugo.lv saņem Atzinības rakstu

Kultūras informācijas sistēmu centra piedāvātais e-pakalpojums – Latvijas valsts pārvaldes mašīntulkošanas serviss Hugo.lv – šogad nominēts Latvijas informācijas un komunikāciju tehnoloģiju balvai „Platīna pele 2015”, un saņēmis Atzinības rakstu par izcilu sniegumu kategorijā „E-pārvaldes risinājumi, E-pakalpojumi sabiedrībai”.

Hugo.lv ir Latvijas valsts pārvaldes mašīntulkošanas serviss, kas brīvi pieejams jebkuram Latvijas iedzīvotājam vai viesim. Mašīntulks Hugo.lv ļauj ikvienam izmantot e-pakalpojumus, tulkot dokumentus, lasīt interneta vietnes un iepazīties ar valsts likumdošanu savā izvēlētajā valodā. Tehnoloģija pašlaik nodrošina tulkošanu latviešu, angļu un krievu valodām. Mašīntulkošanas tehnoloģija ļauj automātiski tulkot teikumus un dokumentus, nodrošinot augstu personas datu drošību. Lai arī automātiskā tulkošana nevar līdzināties cilvēka radītam tulkojumam, tā nodrošina iespēju ātri iepazīties ar tulkojamā teksta saturu.

Latvijas prezidentūras Eiropas Savienībā laikā Hugo.lv sistēma nodrošināja automātiskās tulkošanas pakalpojumus ārvalstu žurnālistiem, ES dalībvalstu delegātiem un citiem viesiem Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē laikā.

Latvijas valsts pārvaldes mašīntulkošanas servisu Hugo.lv izstrādāja informācijas tehnoloģiju sabiedrība “Tilde”.

IKT balvu “Platīna pele” Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācija (LIKTA) rīko jau devīto gadu, un šogad tā tika pasniegta piecās nominācijās: “E-pārvaldes risinājumi, E-pakalpojumi sabiedrībai”, “Veiksmīgākais eParaksta integrācijas risinājums” (kategorijas partneris ir VAS “Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs”), “Risinājumi biznesam”, “Mobilās lietotnes” un “Labākais E-skolotājs” (kategorijas partneris sabiedrība “Tilde”).