Armands Magone “Latvijas Avīzei” par izaicinājumiem kultūras mantojuma digitalizācijā

Laikraksta “Latvijas Avīze” pielikumā “Kultūrzīmes” apkopoti dažādu kultūras nozaru amatpersonu un vadītāju viedokļi par nozarei būtiskiem uzdevumiem un gaidāmajiem spilgtākajiem notikumiem 2016. gadā – 2016. gads: kultūrpolitiski izaicinājumi un intriģējošākie notikumi.

Attēls no portāla LA.lv

“Kultūras informācijas sistēmu centrs” (KISC) direktors ARMANDS MAGONE: “Lai nodrošinātu sabiedrības plašu piekļuvi digitalizētajam kultūras mantojumam, pirmkārt, ir jāsakārto autortiesību jautājums, un pie tā aktīvi strādājam, meklējot dažādus risinājumus. Viens no tādiem ir pašvaldību publisko bibliotēku vienotais tīkls. Šis ir patiešām nopietns izaicinājums – sakārtot autortiesību regulējumu tā, lai digitalizētais kultūras mantojums nonāktu līdz katram iedzīvotājam viņam ērtā veidā un vietā. Otrs izaicinājums ir digitalizētā mantojuma integrēšana izglītības sistēmā un iekļaušana skolu programmās. Joprojām spilgts un sabiedrības uzmanību piesaistošs pasākums būs latviešu filmu portāls filmas.lv.­ 
KISC organizēs informatīvus un mācību vebinārus (seminārus tiešsaistē) kultūras un atmiņas institūciju darbiniekiem. Izmēģināsim e-grāmatu izsniegšanu pašvaldību publiskajās bibliotēkās. Tas būs pilotprojekts, kurā pagaidām sadarbojamies tikai ar dažām izdevniecībām un nedaudzām bibliotēkām.”