Aicinām balsot par starptautiskajai WSIS balvai nominēto mašīntulku Hugo.lv

Turpinot veicināt Latvijā paveikto informācijas un komunikācijas tehnoloģiju jomā, Kultūras informācijas sistēmu centrs aicina balsot par prestižajai Informācijas sabiedrības samita (WSIS) balvai 2016 nominēto Latvijas mašīntulkošanas sistēmu Hugo.lv, kas izstrādāta ar Eiropas Savienības līdzfinansējumu, sadarbojoties Kultūras informācijas sistēmu centram (KISC) un valodas tehnoloģiju uzņēmumam Tilde kopīgā projektā „Daudzvalodu korpusa un mašīntulkošanas infrastruktūras izveide e-pakalpojumu pieejamības nodrošināšanai”.

Hugo.lv nominēta WSIS balvai kategorijā C.8 Kultūras diversitāte un identitāte, valodas diversitāte un vietējais saturs. Informācija par Hugo.lv WSIS lapā skatāma šeit

Hugo.lv veic tekstu, dokumentu un tīmekļa vietņu automātisku tulkošanu no latviešu valodas angļu valodā un pretēji, kā arī no latviešu valodas krievu valodā. Pakalpojums ir integrēts e-pārvaldības platformā Latvija.lv, paverot piekļuves iespējas portāla e-pakalpojumiem un informācijai lietotājiem no visas pasaules.

Prestižajai WSIS balvai tiek nominēti inovatīvākie projekti no visas pasaules, kurus demokrātiskā un profesionālā vērtēšanas procesā izvēlas WSIS eksperti. Nominētie projekti, mobilie un interneta risinājumi palīdz sekmīgi pārvarēt dažādus sociālus izaicinājumus, būtiski ietekmējot, uzlabojot un efektivizējot veselības aprūpes, izglītības, vides, pārvaldes un citas jomas.

Informāciju sagatavoja:
Ilma Elsberga,
Kultūras informācijas sistēmu centra projekta vadītāja asistente
Tālr. 7844902; e-pasts: ilma.elsberga@kis.gov.lv