Latviešu filmu portāls filmas.lv ieguvis gada balvu kultūrā „Kilograms kultūras 2015”

25. janvārī svinīgā ceremonijā tika nosaukti Latvijas Televīzijas (LTV) un Latvijas Radio (LR) gada balvas „Kilograms kultūras 2015” ieguvēji, un kategorijā „Gada pārsteigums” to saņēma Nacionālā Kino centra virtuālās platformas filmas.lv darbība, kas padara Latvijas filmas pieejamas sabiedrībai. Portāls tapis pēc Kultūras ministrijas iniciatīvas ar Eiropas Savienības atbalstu, un tā tehnisko darbību nodrošina Kultūras informācijas sistēmu centrs.

 

 

 

 

 

 

 

Šobrīd portālā filmas.lv kopumā ir informācija par 2636 filmām, no kurām 216 filmas var noskatīties jebkurā pašvaldību publiskajā bibliotēkā, savukārt 109 ir skatāmas brīvpieejā no jebkura datora. Starp tām ir arī tādas pazīstamas filmas, kā „Ābols upē”, „Seržanta Lapiņa atgriešanās”, “Tumšie brieži” kā arī dažādu gadu Latvijas notikumu hronikas.

“Kilograms kultūras” ir Latvijas sabiedrisko mediju apbalvojums kultūras jomā, tas tiek piešķirts par izcilākajiem notikumiem Latvijas kultūras dzīvē aizvadītā gada laikā, aptverot dažādus kultūras un mākslas žanrus. Balvas piešķiršanas rezultāti atspoguļo gan LTV, gan LR, gan Latvijas sociālo mediju portāla lsm.lv kultūras jomas ekspertu viedokli, kā arī iedzīvotāju viedokli, četras reizes gadā aicinot balsot TV skatītājus un radioklausītājus par savu favorītu gada balvai dažādās kultūras jomās. Visu sezonu uzvarētāji satiekas kopējā konkurencē par Gada balvu.

Filmas.lv uzvarēja Rudens balsojuma kategorijā „Pārsteigums”, tādējādi kvalificējoties Gada balsojumam un konkurēja ar Mākslas staciju Dubulti, Sanitas Reinsones grāmatu Meža meitas un gleznotājas Kristīnes Luīzes Avotiņas multimediālo izstādi Sapņu upe.

Informāciju sagatavoja:
Ilma Elsberga,
Kultūras informācijas sistēmu centra projekta vadītāja asistente
Tālr. 7844902; e-pasts: ilma.elsberga@kis.gov.lv