Notiks seminārs “ExLibris Primo prezentācija”

Piektdien, 19. februārī Latvijas Nacionālajā bibliotēkā (LNB) notiks seminārs „ExLibris Primo prezentācija”, ko rīko Kultūras informācijas sistēmu centrs sadarbībā ar kompāniju ExLibris un LNB. Seminārā piedalīsies to bibliotēku pārstāvji, kuras ir integrētās bibliotēku informācijas sistēmas ALEPH lietotājas, un ExLibris pārstāvis dalībniekus iepazīstinās ar visaptverošu informācijas meklēšanas un piegādes risinājumu Primo.

 

 

 

 

 

 

Seminārā tiks prezentēta papildināta Primo demo vide, kurā  šobrīd iekļauti ieraksti no LNB retumu datu bāzes, kā arī pa 10 000 ierakstiem  no sekojošām bāzēm: analītika, monogrāfijas un turpinājumizdevumi un kopkatalogs. Ieraksti no šīm bāzēm tika atlasīti ar mērķi pārbaudīt Primo  iespējas operēt ar atšķirīgiem bibliogrāfiskiem ierakstiem gan pēc MARC apraksta veida, gan pēc vēsturiski dažādos laika posmos pielietotām apraksta īpatnībām.

Semināru latviešu valodā vadīs ExLibris pārstāvis Romāns Pionteks.

ExLibris Group ir vadošs starptautiska mēroga uzņēmums, kas piedāvā dažādus tehnoloģiskos risinājumus bibliotēku un informācijas centru vajadzībām – Primo, Alma, Voyager, SFX, Metalib, Verde, DigiTool, Rosetta, bX, Leganto, tai skaitā bibliotēku informācijas sistēmu ALEPH 500, ar kuru strādā sekojošas Latvijas bibliotēkas: Latvijas Nacionālā bibliotēka, Latvijas Lauksaimniecības universitātes Fundamentālā bibliotēka, Rīgas Stradiņa universitātes bibliotēka, Latvijas Universitātes bibliotēka, Latvijas Universitātes Akadēmiskā bibliotēka, Rīgas Tehniskās universitātes Zinātniskā bibliotēka, Latvijas Kultūras akadēmijas bibliotēka, J.Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas bibliotēka, Ekonomikas un Kultūras augstskolas bibliotēka, Latvijas Jūras akadēmijas bibliotēka, Rīgas Starptautiskās ekonomikas un biznesa administrācijas augstskolas bibliotēka, Rīgas Juridiskās augstskolas bibliotēka, Latvijas Kultūras koledžas bibliotēka, Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijas bibliotēka, Valsts izglītības satura centrs un Latvijas Nacionālā mākslas muzeja bibliotēka.

2015. gada nogalē uzņēmumu ExLibris Group iegādājās starptautiskais informācijas un izpētes risinājumu piegādātājs, kompānija ProQuest http://www.proquest.com/

Kultūra informācijas sistēmu centrs ir pārstāvis organizācijā IGeLU, kas ir starptautiska ExLibris produktu lietotāju organizācija (International Group of ExLibris Users) un kuras galvenais mērķis ir nodrošināt visu ExLibris produktu  lietotāju un kompānijas ExLibris sadarbību un veicināt šo sistēmu attīstību, atbilstoši lietotāju vajadzībām.

Pielikumā: Primo informatīvā brošūra.

Informāciju sagatavoja:
Ilma Elsberga,
Kultūras informācijas sistēmu centra projekta vadītāja asistente
Tālr. 7844902; e-pasts: ilma.elsberga@kis.gov.lv
Primo informatīvā brošūra 2015 (2.1 MiB)