Centra direktors piedalās E-prasmju nedēļas 2017 atklāšanā

Šodien, 27. martā, Kultūras informācijas sistēmu centra direktors Armands Magone piedalījās ikgadējās E-prasmju nedēļas atklāšanas pasākumā “E-prasmju partnerība Latvijā”, kurā augstā politiskā līmenī tika izvērtēta līdzšinējā valsts sektora, Informācijas un komunikācijas tehnoloģiju (IKT) nozares un nevalstisko organizāciju sadarbība e-prasmju veicināšanā Latvijā, lai nodrošinātu stabilu ekonomisko izaugsmi, iedzīvotāju personīgo attīstību un aktīvu pilsonisko sabiedrību, kā arī nosprausti turpmākie darbības virzieni saskaņā ar tādiem Eiropas Savienības un Latvijas Republikas  attīstības plānošanas dokumentiem kā Latvija 2030, Nacionālais attīstības plāns 2014-2020, Informācijas sabiedrības attīstības pamatnostādnes 2014-2020, Digitālā programma Eiropai, The Grand Coalition for digital jobs creation un LIKTA harta.

Kultūras informācijas sistēmu centrs jau tradicionāli iesaistījies ikgadējās E-prasmju nedēļas rīkošanā kā nacionālais partneris, koordinējot sadarbību ar pašvaldību publiskajām bibliotēkām. Katru gadu E-prasmju nedēļā  iesaistās vairāk kā 250 bibliotēkas, īstenojot gandrīz 600 dažādus ar e-prasmju apguvi un pilnveidi saistītus pasākumus un apmācības. Šogad E-prasmju nedēļa notiek no 27. marta līdz 2. aprīlim, un to organizē Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācija (LIKTA) sadarbībā ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju (VARAM). Nedēļas mērķis ir aicināt Latvijas iedzīvotājus un uzņēmējus pilnveidot savas digitālās prasmes, kā arī izmantot digitālās tehnoloģijas un pakalpojumus.

E-prasmju nedēļas 2017 aktivitātēs iesaistījušies vairāk nekā 150 partneri: IKT nozares uzņēmumi, ministrijas, pašvaldības, skolas, bibliotēkas un nevalstiskās organizācijas. Kopā plānoti vairāk nekā 500 pasākumi visā Latvijā. Tiks organizēti gan centrālie pasākumi un diskusijas, kam varēs sekot līdz interneta tiešraidēs, gan arī pasākumi, kas notiks visos Latvijas reģionos. Būs iespējams pārbaudīt savas digitālās prasmes pašnovērtējuma testos un konkursos.

Informāciju sagatavoja:
Ilma Elsberga,
Kultūras informācijas sistēmu centra projekta vadītāja asistente
Tālr. 7844902; e-pasts: ilma.elsberga@kis.gov.lv
 
Plašāka informācija par E-prasmju nedēļu:
Māra Jākobsone,
LIKTA viceprezidente
Tālr.: 67311821; e-pasts: eprasmes@likta.lv