Centrs iesaistās ikgadējās E-prasmju nedēļas rīkošanā

Kultūras informācijas sistēmu centrs jau tradicionāli iesaistījies ikgadējās E-prasmju nedēļas rīkošanā kā nacionālais partneris, koordinējot sadarbību ar pašvaldību publiskajām bibliotēkām. Katru gadu E-prasmju nedēļā  iesaistās vairāk kā 250 bibliotēkas, īstenojot gandrīz 600 dažādus ar e-prasmju apguvi un pilnveidi saistītus pasākumus un apmācības. Šogad E-prasmju nedēļa notiks no 27. marta līdz 2. aprīlim, un to organizē Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācija (LIKTA) sadarbībā ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju (VARAM). Nedēļas mērķis ir aicināt Latvijas iedzīvotājus un uzņēmējus pilnveidot savas digitālās prasmes, kā arī izmantot digitālās tehnoloģijas un pakalpojumus.

Šogad galvenās e-prasmju nedēļas tēmas ir:

  • Digitālā drošība:  kā droši izmantot internetu un digitālos rīkus, pasargāt savu digitālo identitāti un datus;
  • E-prasmes nodarbinātībai un uzņēmējdarbībai  :  Kā rosināt jauniešu izvēlēties IKT  karjeru? Kādas prasmes nepieciešamas digitālajiem darbiem? Kādas digitālās prasmes un tehnoloģijas jāzina uzņēmējiem?
  • ePakalpojumi:  iepazīstināšana ar jaunākajiem  ePakalpojumiem un to mobilajām lietotnēm, risinājumus.

E-prasmju nedēļas laikā tiks organizēti gan centrālie pasākumi un diskusijas, kam varēs sekot līdz interneta tiešraidēs, gan arī pasākumi, kas notiks visos Latvijas reģionos: skolās un bibliotēkās, nevalstiskajās organizācijas, pašvaldībās un uzņēmumos. Būs iespējams pārbaudīt savas digitālās prasmes pašnovērtējuma testos un konkursos.

Informāciju sagatavoja:
Ilma Elsberga,
Kultūras informācijas sistēmu centra projekta vadītāja asistente
Tālr. 7844902; e-pasts: ilma.elsberga@kis.gov.lv
 
Plašāka informācija par E-prasmju nedēļu:
Māra Jākobsone,
LIKTA viceprezidente
Tālr.: 67311821; e-pasts: eprasmes@likta.lv