Notiek mācību seminārs bibliotekāriem par darbu ar informācijas meklēšanas risinājumu Primo

2. un 3. martā Rīgas Tehniskās universitātes Zinātniskajā bibliotēkā notika mācības par darbu ar visaptverošo informācijas meklēšanas un piegādes risinājumu Primo. Mācību semināru rīkoja Kultūras informācijas sistēmu centrs sadarbībā ar Primo izstrādātāju – kompāniju ExLibris. Seminārā piedalījās to bibliotēku pārstāvji, kuras ir integrētās bibliotēku informācijas sistēmas ALEPH lietotājas – Latvijas Nacionālā bibliotēka, Latvijas Universitātes bibliotēka, Rīgas Tehniskās universitātes Zinātniskā bibliotēka, Rīgas Stradiņa universitātes bibliotēka, Latvijas Lauksaimniecības universitātes Fundamentālā bibliotēka.

Mācību semināru vadīja ExLibris pārstāvis Oreljēns Fenū (Aurelien Fesnau).

ExLibris Group ir vadošs starptautiska mēroga uzņēmums, kas piedāvā dažādus tehnoloģiskos risinājumus bibliotēku un informācijas centru vajadzībām – Primo, Alma, Voyager, SFX, Metalib, Verde, DigiTool, Rosetta, bX, Leganto, tai skaitā bibliotēku informācijas sistēmu ALEPH 500, ar kuru strādā sekojošas Latvijas bibliotēkas: Latvijas Nacionālā bibliotēka, Latvijas Lauksaimniecības universitātes Fundamentālā bibliotēka, Rīgas Stradiņa universitātes bibliotēka, Latvijas Universitātes bibliotēka, Latvijas Universitātes Akadēmiskā bibliotēka, Rīgas Tehniskās universitātes Zinātniskā bibliotēka, Latvijas Kultūras akadēmijas bibliotēka, Latvijas Jūras akadēmijas bibliotēka, Rīgas Starptautiskās ekonomikas un biznesa administrācijas augstskolas bibliotēka, Rīgas Juridiskās augstskolas bibliotēka, Latvijas Kultūras koledžas bibliotēka, Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijas bibliotēka un Latvijas Nacionālā mākslas muzejas bibliotēka.

Kultūras informācijas sistēmu centrs ir pārstāvis organizācijā IGeLU, kas ir starptautiska ExLibris produktu lietotāju organizācija (International Group of ExLibris Users) un kuras galvenais mērķis ir nodrošināt visu ExLibris produktu  lietotāju un kompānijas ExLibris sadarbību un veicināt šo sistēmu attīstību, atbilstoši lietotāju vajadzībām.

Informāciju sagatavoja:
Ilma Elsberga,
Kultūras informācijas sistēmu centra projekta vadītāja asistente
Tālr. 7844902; e-pasts: ilma.elsberga@kis.gov.lv