Zināmi erudīcijas spēles „Izzini Latvijas monētās iekaltās kultūrzīmes!” uzvarētāji

Šonedēļ tiek paziņoti uzvarētāji virtuālajā erudīcijas spēlē par monētu mākslu „Izzini Latvijas monētās iekaltās kultūrzīmes!”, ko jau tradicionāli publisko bibliotēku lasītājiem piedāvā sabiedrība Tilde un Kultūras informācijas sistēmu centrs (KISC). Spēle noritēja Latvijas Bankas rīkotās aptaujas par skaistāko 2016. gada kolekcijas monētu ietvaros.

Uz aptaujas noslēguma svinīgo pasākumu, kas notiek 25. maijā Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā, aicināti pārstāvji no septiņām Latvijas bibliotēkām, kuras uzrādīja labākos rezultātus bibliotēku konkurencē, sacenšoties trijās kategorijās – pagastu bibliotēkas, mazpilsētu un novadu bibliotēkas un reģionu galvenās bibliotēkas, un tika vērtētas pēc aktivitātes, popularizējot Gada monētas aptauju vietējā sabiedrībā, rosinot bibliotēku apmeklētājus nobalsot par sev tīkamāko 2016. gada kolekcijas monētu un piedalīties erudīcijas spēlē. Balvas par aktivitāti no Latvijas Bankas un sabiedrības Tilde saņems piecas bibliotēkas:

1)   kategorijā „Pagastu bibliotēkas” – Kursīšu pagasta bibliotēka (vadītājs Mārtiņš Lagzdons) un Liezēres pagasta Mēdzūlas bibliotēka (vadītāja Indra Goba);

2)   kategorijā „Mazpilsētu un novadu bibliotēkas” – Apes bibliotēka (vadītāja Mudīte Kaktiņa) un Riebiņu novada Centrālā bibliotēka (vadītāja Olga Ribinicka);

3)   kategorijā „Reģionu galvenās bibliotēkas” – Preiļu novada Galvenā bibliotēka (vadītāja Ilona Skorodihina).

Uzvarētāji individuālajā konkurencē tika noteikti, izlozējot no tiem spēles dalībniekiem, kuri bija pareizi atbildējuši uz visiem spēles jautājumiem, un tie ir:

  • Kārlis Pops (Apes bibliotēka),
  • Ingrīda Groskaufmane (Rendas pagasta bibliotēka),
  • Ilmars Driksnis (Bebrenes pagasta bibliotēka),
  • Aiga Delvere (Aizkraukles pilsētas bibliotēka),
  • Zigrīda Bikmane (Valles pagasta Valles bibliotēka).

Uzvarētāji saņems Latvijas Bankas sarūpētu balvu –2016. gadā izlaisto kolekcijas monētu “Ziemassvētku kaujas” (mākslinieki Kristaps Ģelzis un Ligita Franckeviča).

Plašāka informācija par konkursa norisi un rezultātiem pieejama letonika.lv sadaļā letonika.lv/spēle, kur ikviens var pārbaudīt savas zināšanas un izspēlēt spēli. Atbildes uz jautājumiem un saistīto kultūrvēstures informāciju var atrast turpat portālā letonika.lv.

Šogad erudīcijas spēlē piedalījās kopskaitā 1224 dalībnieki no 67 bibliotēkām. 75 dalībniekiem izdevās atrast atbildes uz visiem spēles jautājumiem. Katram spēles dalībniekam bija iespēja vairākkārt izspēlēt spēli, katru reizi ar atšķirīgiem jautājumiem, tādējādi uzzinot pēc iespējas vairāk par Latvijas naudā iekaltajām kultūrzīmēm. Kopumā dalībnieki izspēlēja spēli 7158 reizes.

Sabiedrība Tilde ir izveidojusi un attīsta zinību krātuvi letonika.lv (www.letonika.lv ). Letonika.lv ir ceļvedis Latvijas kultūrā, vēsturē, valodā, dabā un literatūrā – uzticams avots ar plašu informāciju par Latviju, viena no apjomīgākajām un kvalitatīvākajām digitālās informācijas krātuvēm latviešu valodā. Tajā ir iekļauta arī latviešu literatūras pilnteksta bibliotēka.

Kultūras informācijas sistēmu centrs (KISC) nodrošina datu bāzes letonika.lv bezmaksas pieeju visās Latvijas pašvaldību publiskajās bibliotēkās. KISC Latvijas pašvaldību publiskajās bibliotēkās organizēja aptauju par Gada monētu, aicinot un motivējot bibliotēkas piedalīties šajā kampaņā un erudīcijas spēlē un izplatot bibliotēkām bankas sagatavoto informāciju par Gada monētu.

Informāciju sagatavoja:
Ilma Elsberga
Kultūras informācijas sistēmu centra
projekta vadītāja asistente
tel. 67844902
e-pasts: ilma.elsberga@kis.gov.lv