Aicina rīkot bibliotēkās Digitālās nedēļas tiešraides skatīšanās seminārus

Kultūras informācijas sistēmu centrs kā Digitālās nedēļas 2018 nacionālais partneris sadarbībai ar pašvaldību publiskajām bibliotēkām aicina bibliotēkas izmantot iespēju un organizēt tiešraides skatīšanās seminārus bibliotēku lietotājiem un bibliotekāriem Digitālās nedēļas laikā no 2018. gada 19. līdz 23. martam. Tiešraižu kalendārs pieejams pasākuma mājaslapā www.eprasmes.lv.

Digitālās nedēļas tiešraidēs par digitālajām prasmēm un drošību, kā arī par saviem e-pakalpojumiem un IKT nozares piedāvājumu iedzīvotājiem stāstīs pārstāvji no  Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācijas (LIKTA), Latvijas Pašvaldību savienības, Latvijas Valsts radio un televīzijas centra, Latvijas Komercbanku asociācijas, Microsoft Latvia un citām Digitālās nedēļas partnerorganizācijām un iestādēm.

Digitālā nedēļa 2018 tiks atklāta 19. martā ar augsta līmeņa politikas veidotāju un nozares līderu diskusiju “Viedvalsts un digitālās prasmes”, un tiešraide no šī pasākuma būs skatāma no plkst. 12:00 līdz 13:45.

Laikā no 19. līdz 23. martam notiks tiešraides no diskusijām par sekojošām tēmām:

  • drošība un pārliecība digitālajā vidē
  • kā droši lietot e-pakalpojumus,
  • vispārīgās datu aizsardzības regula,
  • digitālo prasmju attīstība – ceļā uz iekļaujošu un daudzveidīgu darba tirgu,
  • KiberLatvija. Kiberdiena vai nakts? (Kibernakts 2018 ietvaros, Latvijas Televīzijas tornī).

Tiks piedāvātas arī prezentāciju tiešraides: “Kādi ieguvumi iedzīvotājiem un uzņēmējiem no valsts pārvaldes atvērtajiem datiem?” (Latvijas Pašvaldību savienība) un pētījuma, kas atklāj bērnu un jauniešu uzvedību digitālajā vidē, rezultātu prezentācija “Digitālā realitāte – tieši tāda, kāda tā ir” (UNESCO Medijpratības un informācijpratības katedra LU).

Tāpat notiks jauniešiem veltītu pasākumu tiešraides: Projekta “Digitālās prasmes nākotnes digitālajam darbam” noslēguma pasākums un Finanšu pratības viktorīna jauniešiem no 13 līdz 15 gadiem.

Informāciju apkopoja:
Ilma Elsberga,
Kultūras informācijas sistēmu centra projekta vadītāja asistente
Tālr. 67844902; e-pasts: ilma.elsberga@kis.gov.lv  
 
Plašāka informācija par Digitālās nedēļas aktivitātēm bibliotēkās:
Inga Niedra,
Kultūras informācijas sistēmu centra vecākā referente
Tālr. 67844895; e-pasts: inga.niedra@kis.gov.lv