Vebinārs “Latvijas kultūras mantojuma satura digitalizācija”. Uzzini plašāk par kultūras mantojuma pieejamību tiešsaistē!

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) īstenotās aktivitātes “Sabiedrības IKT iespēju izmantošanas veicināšanas pasākumi” ietvaros aicinām bibliotekārus piedalīties vebinārā “Latvijas kultūras mantojuma satura digitalizācija”, lai uzzinātu vairāk par digitālo aģentu tīkla izveidi visā Latvijā, bibliotekāru mācību pirmajiem rezultātiem un kultūras mantojuma pieejamību tiešsaistē.

Vebinārs notiks piektdien, 27. aprīlī plkst.11:00 tiešsaistē latvija.lv Youtube kontā.

Vebinārā piedalīsies:
-         Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas Publisko pakalpojumu departamenta Projektu vadības nodaļas Vecākais projekta aktivitātes koordinators Liene Strazdiņa
-         SIA “Baltijas Datoru akadēmija” projektu vadības nodaļas vadītāja Signe Briķe;
-         Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) Digitālā mantojuma centra vadītāja Jana Ķikāne;
-         Kultūras informācijas sistēmu centra (KISC) projektu vadītājs Jānis Ziediņš.

Vebinārā dalībniekiem būs iespēja pirmajiem uzzināt par:
-      digitālo aģentu tīklu visā Latvijā;
-      bibliotekāru mācību pirmajiem rezultātiem un turpmākajām iecerēm;
-      vienoto datu pārraides tīklu, kas ļauj piekļūt ar autortiesībām aizsargātajam saturam;
-      kultūras mantojuma tekstu, attēlu, kino, skaņas, video un muzeju priekšmetu digitalizāciju, pieejamību un izmantošanas iespējām.

Dalībnieki: bibliotekāri un bibliotēku vadītāji

Laiks: 2018. gada 27. aprīlis plkst. 11:00 – 12:15

Norises vieta: latvija.lv Youtube kontā

Nepieciešamais aprīkojums dalībai vebinārā: dators ar interneta pieslēgumu, austiņas vai skandas

Vebināra moderators: SIA “Communications & Strategies” pārstāvis

Darba valoda: latviešu

Priecāsimies arī saņemt un atbildēt uz Taviem jautājumiem tiešraides laikā, ko aicinām uzdot komentāros Youtube platformā!

***

Sabiedrības informācijas un komunikācijas tehnoloģiju (IKT) iespēju izmantošanas veicināšanas aktivitāšu programmu kopīgi veidojusi VARAM un vairāk kā 30 partneriestāžu, tajā skaitā arī KISC.

Aprīļa sākumā starp VARAM un KISC tika parakstīts sadarbības līgums par mācību koordinēšanu bibliotekāriem. Mācību kursu “E-pakalpojumi un e-rīki dzīves situācijas risināšanai” jau apguvuši vairāki desmiti publisko bibliotēku bibliotekāri Ventspilī, Rīgā, Ogrē, Liepājā un Daugavpilī. Mācības tiks īstenotas visos Latvijas reģionos.

Vairāk informācijas par programmas aktivitātēm atrodama tīmekļa vietnē https://mana.latvija.lv.

***

Pasākums ir finansēts no Eiropas Reģionālā attīstības fonda projekta Nr. Nr.2.2.1.1/16/I/001 “Publiskās pārvaldes informācijas un komunikācijas tehnoloģiju arhitektūras pārvaldības sistēma” .