Aicina bibliotēkas pieteikties elektronisko datubāzu bezmaksas izmēģinājumam

Kultūras informācijas sistēmu centrs, plānojot bibliotēkas nākamā gada pieejamo e-resursu klāstu, aicina bibliotēkas pieteikties 4 jaunu EBSCO datubāzu –  MasterFILE Premier, Hobbies & Crafts Reference Center, Science Reference Center un Consumer Health Complete – bezmaksas izmēģinājumam. Datubāzu saturs sagatavots speciāli pašvaldību publiskajām bibliotēkām, atbilstoši to lietotāju interesēm un informacionālajām vajadzībām.

Piedāvātās datubāzes:

MasterFILE Premier – piedāvā pilna teksta žurnālus un uzziņu literatūru par uzņēmējdarbību, veselību, izglītību, dabaszinātnēm un starpnozaru publikācijām. Ietverta plaša attēlu kolekcija, fotoattēli, kartes u.c.

Hobbies & Crafts Reference Center piedāvā praktiskus norādījumus un ieteikumus gandrīz visu veidu hobiju entuziastiem par mākslu un amatniecību, mājas un dārza uzturēšanu, iekštelpu iekārtojumu, bērnu rokdarbiem, modeļu veidošanu, tekstilizstrādājumiem, āra atpūtu, skatuves mākslu, zinātni un tehnoloģijām u.c.

Science Reference Center – piedāvā dažādu nozaru zinātniskos un populārzinātniskos žurnālus, enciklopēdijas, uzziņu literatūru un plašu attēlu kolekciju par lietišķajām zinātnēm, bioloģiju, ķīmiju, zemes un kosmosa zinātni, enerģētiku, vides zinātni, tiesu medicīnu, veselību un medicīnu, zinātnes vēsturi, dzīves zinātni, matemātiku, fiziku, zinātni un sabiedrību, zinātnes pētījumiem, zinātnes karjeru u.c.
Papildus pievienota augstas kvalitātes zinātnisko attēlu datubāze Scence Image Collection, kas ir sagatavota izmantojot National Geographic, UPI, Getty, NASA un Nature Picture Library materiālus. Kolekcija piedāvā daudzu zinātņu nozaru attēlus, simtiem patentētas zinātniskās ilustrācijas, diagrammas, grafikas u.c.

Consumer Health Completenodrošina pētnieku un interesentu informācijas vajadzības galvenajās medicīnas jomās par visām svarīgākajām medicīnas un veselības aprūpes un aizsardzības jomām.

Resursu bezmaksas izmēģinājuma laiks paredzēts no septembra vidus līdz novembra vidum.  

Pieteikums bezmaksas izmēģinājumam jāsūta uz e-pastu agrita.sagalajeva@kis.gov.lv līdz šī gada 13. augustam, norādot tieši kuras kolekcijas vēlaties izmēģināt, var arī visas.

Vairāk informācijas par bezmaksas izmēģinājumu un par datubāzu abonēšanas iespējām:
Agrita Sagalajeva
Projekta “Elektroniskās publikācijas Latvijas bibliotēkām” koordinatore
Tālrunis: 67844896
E-pasts: agrita.sagalajeva@kis.gov.lv