Centru darba vizītē apmeklē Vācijas preses pārstāvji

Trešdien, 5. septembrī Kultūras informācijas sistēmu centrā (KISC) darba vizītē viesojas vācu žurnālistu delegācija, kura apmeklē Latviju un Lietuvu Vācijas nacionālās bibliotēku iniciatīvas “Bibliotēku tīkls” (Netzwerk Bibliothek) ietvaros. Preses pārstāvju profesionālās vizītes mērķis ir pieredzes un labās prakses piemēru izpēte par tēmu “Digitalizācijas iespējas: bibliotēkas starp kultūras mantojumu, mediju prasmēm un digitālajām stratēģijām”. KISC pārstāvji Una Balode un Jānis Ziediņš vācu delegācijai pastāstīs par KISC darbības mērķiem un uzdevumiem, kā arī par īstenotajiem projektiem kultūras mantojuma digitalizācijā un dažādu informācijas sistēmu izveidē un uzturēšanā kultūras un atmiņas institūcijās.

Vizīte notiek saskaņā ar Vācijas bibliotēku asociācijas ierosmi, un tās ietvaros triju dienu garumā vācu žurnālisti apmeklēs Latviju un Lietuvu, tiekoties gan ar publisko, gan nacionālo un zinātnisko bibliotēku pārstāvjiem un apmeklējot dažādas kultūras un atmiņas institūcijas un organizācijas, kuras darbojas kultūras digitalizācijas un inovāciju jomā.

Profesionālā brauciena laikā tiks noskaidrotas atbildes uz sekojošiem jautājumiem: Vai Baltijas valstīm ir savas digitālās stratēģijas un kāda loma tajās ierādīta bibliotēkām? Vai Latvijai un Lietuvai kā valstīm, kas neatkarību atguva deviņdesmito gadu sākumā, ir priekšrocības digitalizācijas attīstībā salīdzinot ar pārējām valstīm? Ko Vācija no Baltijas valstīm var mācīties saistībā ar digitālo stratēģiju izstrādi? Kāda ir pašu bibliotēku pieeja attiecībā uz digitālo kultūras mantojumu?

5. septembrī vācu preses pārstāvji apmeklēs arī Latvijas Nacionālo bibliotēku un Latvijas Universitātes bibliotēku, bet nākamajā dienā dosies uz Lietuvu.

Informāciju sagatavoja:
Ilma Elsberga,
Kultūras informācijas sistēmu centra projekta vadītāja asistente

Tālr. 67844902; e-pasts: ilma.elsberga@kis.gov.lv