Atklāj Digitālo nedēļu 2019

Šodien, 25. martā, ar atklāšanas pasākumu “Viedā Latvija – sabiedrības, valsts un uzņēmumu digitālā transformācija” un augsta līmeņa politikas veidotāju un nozares līderu diskusiju, kura tiks translēta arī tiešraidē no LU Microsoft Inovāciju centra, sākas Digitālā nedēļa 2019. Latvijā tās norisi koordinē Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) sadarbībā ar Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociāciju (LIKTA). Kultūras informācijas sistēmu centrs (KISC) līdzās SIA “Microsoft Latvia” un VAS “Latvijas radio un televīzijas centrs” ir Digitālās nedēļas 2019 viens no galvenajiem partneriem, kura uzdevums ir koordinēt sadarbību ar Latvijas pašvaldību publiskajām bibliotēkām.

Kultūras informācijas sistēmu centrs Digitālās nedēļas 2019 ietvaros no 25. līdz 28. martam piedāvā tiešraižu ciklu par digitalizācijas procesiem, jauniem e-pakalpojumiem un datu drošību kultūras nozarē. Pirmā tiešraide notiks pirmdien, 25. martā plkst. 14.00, tūlīt pēc oficiālā atklāšanas pasākuma. Tās nosaukums Digitālā transformācija kultūras un atmiņas institūcijās – bibliotēkās, muzejos un arhīvos, un tajā KISC direktors Armands MAGONE, Latvijas Nacionālā arhīva direktore Māra SPRŪDŽA, Rīgas Centrālās bibliotēkas direktore Dzidra ŠMITA un Latvijas Muzeju padomes priekšsēdētāja vietniece Una SEDLENIECE runās par to, kādas iespējas iedzīvotājiem sniedz digitālā transformācija kultūras un atmiņas institūcijās. Vai bibliotēkas šajā ziņā ir priekšā muzejiem un arhīviem, un vai pastāv bažas, ka līdz ar digitālo transformāciju cilvēki vairs nebūs vajadzīgi?

“Digitālā nedēļa” Latvijā tiek organizēta Eiropas kampaņas ALL Digital week 2019 ietvaros un notiek jau 10 reizi (iepriekšējais nosaukums – E-prasmju nedēļa).

2019. gada “Digitālā nedēļa” Latvijā paredz šādas galvenās tēmas – sabiedrības, valsts un uzņēmumu digitālā transformācija (pārveide), digitālā identitāte, iedzīvotāju digitālās prasmes un digitālie pakalpojumi, digitālās prasmes nākotnes digitālajam darbam, digitālās prasmes IKT profesionāliem, kā arī drošība un pārliecība lietot digitālās tehnoloģijas.

Digitālās nedēļas aktivitātēs Latvijā iesaistījušies vairāk nekā 100 partneri: IKT nozares uzņēmumi, ministrijas, pašvaldības, skolas, bibliotēkas un nevalstiskās organizācijas. Kopā plānoti vairāk nekā 500 pasākumi 74 novados un pilsētās visā Latvijā.

Informāciju sagatavoja:
Ilma Elsberga,
Kultūras informācijas sistēmu centra projekta vadītāja asistente
Tālr. 67844902; e-pasts: ilma.elsberga@kis.gov.lv