Notiek saruna par elektroniskā resursa EBSCO aktualitātēm

Šodien Kultūras informācijas sistēmu centra (KISC) pārstāve Agrita Sagalajeva tiekas ar EBSCO datubāzes pārstāvi Demjenu Pjeru (Damian Piera), lai pārrunātu jaunākos piedāvājumus bibliotēkām, kā arī programmu gaidāmajai EBSCO datubāzes lietotāju apmācību programmai, ko sadarbībā ar EBSCO Information Services rīko KISC un kas plānota Rīgā un Ventspilī no 2. līdz 5. aprīlim.

EBSCO datubāze tiek abonēta starptautiskās organizācijas EIFL (Electronic Information for Libraries – elektroniskā informācija bibliotēkām) Licencēšanas programmas ietvaros. Kultūras informācijas sistēmu centrs ir nacionālais partneris šajā programmā, un mūsu dalība šajā organizācijā Latvijas bibliotēkām nodrošina pieeju autoritatīviem pasaules informācijas un izglītības resursiem par speciālu abonēšanas maksu ar ievērojamu atlaidi.

Datubāzu abonēšana notiek projekta „Elektroniskās publikācijas Latvijas bibliotēkām” ietvaros, un šo projektu KISC īsteno kopš 2001. gada ar mērķi nodrošināt kvalitatīvu un uzticamu Latvijas un ārvalstu elektronisko resursu pieeju visplašākajam bibliotēku lietotāju lokam. Projekta nosacījumi paredz, ka bibliotēku apmeklētājiem pieeja abonētajām datubāzēm ir bezmaksas.

Saskaņā ar Kultūras informācijas sistēmu centra (KISC) apkopoto statistiku, pēdējos gados programmas „Elektroniskās publikācijas Latvijas bibliotēkām” ietvaros visvairāk izmantotā datubāze bijusi daudznozaru pilntekstu žurnālu, grāmatu, uzziņu izdevumu un analītisko apskatu datubāze EBSCO, kas ir augsti novērtēta gan publiskajās, gan zinātniskajās un speciālajās bibliotēkās.

Informāciju sagatavoja
Agrita Sagalajeva
Programmas “Elektroniskās publikācijas Latvijas bibliotēkām” koordinatore
Tālrunis: 67844896
E-pasts: agrita.sagalajeva@kis.gov.lv