Centra pārstāvis Latvijas valsts delegācijas sastāvā ASV tiekas ar Microsoft Corporation

Kultūras informācijas sistēmu centra projekta vadītājs Jānis Ziediņš no šī gada 1. līdz 7. aprīlim atrodas komandējumā Sietlā (ASV) Latvijas valsts delegācijas sastāvā, ko veido  valsts un pašvaldības pārstāvji kopā ar IKT nozares profesionāļiem. Delegācija apmeklē Microsoft Corporation galveno mītni Redmondā, Vašingtonā, lai prezentētu Latvijas virzību datos balstītas nācijas veidošanā un iepazīstinātu ar jaunākajām tehnoloģijām mākslīgā intelekta, valodu tehnoloģiju un datu analīzes jomā.

Vizītes ietvaros plānots pārrunāt Latvijas virzību datos balstītas nācijas veidošanā, valsts un nozaru sadarbību inovāciju jomā, izmantojot mākoņtehnoloģiju un mākslīgā intelekta piedāvātās iespējas, lai veicinātu valsts konkurētspēju globālajā tirgū. Tāpat tikšanās laikā ar Microsoft Corporation un Latvijas pārstāvji dalīsies pieredzē par jaunākajām tehnoloģijām mākslīgā intelekta, valodu tehnoloģiju, datu analīzes jomā tādās nozarēs kā publiskā pārvalde, tieslietas, medicīna un viedās pilsētas. Microsoft Corporation mītnē vizītes laikā tiks organizēti specializēti darbsemināri ar attiecīgo tēmu ekspertiem medicīnas, bioekenomikas (iekļaujot mežsaimniecību un mežizstrādi), e-Pārvaldes, tieslietu un datos balstītas iedzīvotāju iesaistes jomās.

2018. gada nogalē Kultūras informācijas sistēmu centrs sadarbībā ar IT sabiedrību Tilde prezentēja kopīgi izstrādāto projektu – valsts pārvaldes valodas tehnoloģiju platformu Hugo.lv , kas ietver jaunākos mākslīgā intelekta sasniegumus latviešu valodai – pasaules atzinību guvušas mašīntulkošanas sistēmas, runas atpazīšanas rīkus un Nacionālo terminu datubāzi. Jaunā platforma nodrošina daudzveidīgu latviešu un citu valodu atbalstu e-pārvaldes pakalpojumiem. Tā ietver arī publiski pieejamus tulkošanas un balss apstrādes rīkus, ko var izmantot gan valsts pārvaldes darbinieki, gan jebkurš iedzīvotājs. Ar jauno platformu Latvija izvirzās par vadošo Eiropas valsti valodu tehnoloģiju lietojumā valsts pārvaldē.

Informāciju sagatavoja:
Ilma Elsberga,
Kultūras informācijas sistēmu centra
projekta vadītāja asistente
Tel. 67844902,

E-pasts: ilma.elsberga@kis.gov.lv