Noslēdzies semināru ciklu bibliotekāriem par “Latvijas Vēstneša” platformu

Kultūras informācijas sistēmu centrs sadarbībā ar Latvijas Republikas oficiālo izdevēju “Latvijas Vēstnesis” piecās Latvijas pilsētās aicināja bibliotekārus uz informatīvajiem semināriem, kuru dalībnieki tika iepazīstināti ar valsts, pilsoniskās un tiesiskās informācijas platformu un tās produktiem. Bibliotekāri semināru saturu novērtējuši ļoti augstu un atzinuši – to darbā jauniegūtās zināšanas būs noderīgas.

Semināru ciklā no 19. marta kopumā notika 6 semināri Rīgā, Cēsīs, Jūrmalā, Madonā un Tukumā. “Latvijas Vēstneša” darbinieki bibliotekārus iepazīstināja ar platformu un tās četriem produktiem – vestnesis.lv, likumi.lv, lvportals.lv un žurnālu “Jurista Vārds” /juristavards.lv.

“Kopumā apmēram 200 bibliotēku darbiniekiem reģionos novadītie semināri, kuros stāstījām par “Latvijas Vēstnesi” un tā sniegtajām kvalitatīvas informācijas iegūšanas iespējām, manuprāt, bija vērtīgi ne tikai klausītājiem, bet arī mums kā amatierēm – lektorēm. Tā bija laba pieredzes skola publiskajā runā – pirmkārt, jau neļaut auditorijai aizmigt! Otrkārt, bija apņemšanās aizraut klausītājus, lai viņu acīs pamanītu interesi un pārsteigumu: “Kas to būtu domājis, ka Vēstnesī ir tik daudz labu lietu atrodams?!” Rudenī misija turpināsies, tas ir, semināru ciklu ceram turpināt,” izvērtējot novadītos seminārus, saka LV portāla direktore Zaida Kalniņa.

Lai uzlabotu semināru kvalitāti, bibliotekāriem bija iespēja novērtēt tā saturu un noderīgumu 10 baļļu sistēmā, kā arī sniegt priekšlikumus turpmākajiem semināriem. Kopumā dalībnieki seminārus ir novērtējuši kā ļoti labus un teicamus (vidējais reitings – 8,8 balles). Pēc apmeklētāju domām, “Latvijas Vēstnesī” ir satura daudzveidība, labi izstrādāts arhīvs un platforma kopumā sniedz daudz iespēju. Kā jaunums daudziem bibliotekāriem izrādījies LV portāls (lvportals.lv). Proti, bibliotekāri atzinuši,  ka LV portāls ir lietderīga vietne ar vērtīgu saturu un pārskatāmu dizainu un šo portālu ir vērts apmeklēt ikdienā.

“Latvijas Vēstneša” pārstāves apkopoja arī bibliotekāru atsauksmes par semināru ciklu:

  • “Tas ir sens resurss, kura formāts ir mainījies laikiem līdzi. Joprojām un vienmēr aktuāls. Ikdienā nebiju izmantojusi “Latvijas Vēstnesi”, tagad pievērsīšu vairāk uzmanības.”
  • “Ļoti izzinošs informācijas devējs. Var uzzināt visu par valsti, likumiem un kas jāzina cilvēkam, kurš dzīvo šajā valstī.”
  • “Vērtīgākā likās informācija par LV portālu, kuru līdz šim nebiju dzirdējusi. Lietderīga platforma, ko vērts apmeklēt ikdienā.”
  • “Uzzināju par LV portālu, paldies par to!  Patika uzzināt nianses vietnē likumi.lv, kuras līdz šim nebiju ievērojusi, lai gan portālu izmantoju.”

Šādus informatīvos seminārus sadarbībā ar Kultūras informācijas sistēmu centru programmas “Elektroniskie resursi Latvijas bibliotēkām” ietvaros plānots turpināt 2019. gada rudenī.

Pielikumā: semināru prezentācijas.

Vairāk informācijas par elektroniskajām datu bāzēm:
Agrita Sagalajeva
Programmas “Elektroniskās publikācijas Latvijas bibliotēkām” koordinatore
Tālrunis: 67844896
E-pasts: agrita.sagalajeva@kis.gov.lv
 
Vairāk informācijas par “Latvijas Vēstnesi”:
Kellija Dadzīte
Oficiālā izdevēja „Latvijas Vēstnesis”
Sabiedrisko attiecību speciāliste
T.: +371 67310675; Mob.: +371 22113792
E-pasts: kellija.dadzite@lv.lv
www.lv.lv
JV Prezentacija 2019 (5.3 MiB)
LIKUMILV (706 KiB)
LVPORTALS (1.0 MiB)
VESTNESIS (3.1 MiB)