Atklāj ikgadējo akciju “Dienas bez rindām”

Pirmdien, 30. septembrī, Kultūras informācijas sistēmu centra direktora vietniece Sandra Ozoliņa piedalījās Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas rīkotās akcijas “Dienas bez rindām” atklāšanā galerijā “Centrs”, aicinot iedzīvotājus droši doties uz pašvaldību publiskajām bibliotēkām, kur zinoši bibliotekāri sniegs atbalstu dažādu valsts pārvaldes e-pakalpojumu lietošanā.

Aicinot sabiedrību aktīvāk izmantot valsts un pašvaldību iestāžu pakalpojumus elektroniski – no 30. septembra līdz 4. oktobrim norit ikgadējā akcija “Dienas bez rindām”. Akcija notiek jau sesto reizi, šogad tajā piedalās vairāk kā 340 valsts un pašvaldību iestādes un to filiāles visā Latvijā, turklāt šajā gadā pirmo reizi akcijā tiek aicinātas aktīvu dalību ņemt tieši pašvaldību publiskās bibliotēkas.

Iniciatīvas mērķis ir ne tikai iedrošināt sabiedrību saņemt pakalpojumus digitāli, bet arī iepazīstināt ar e-pakalpojumu dažādību, lai veicinātu paradumu maiņu – ar dažādām dzīves situācijām saistītās formalitātes ātrāk un ērtāk nokārtot tiešsaistē, nevis stāvot rindā valsts vai pašvaldības iestādē.

Šogad akcijas laikā ikviens iedzīvotājs tiek aicināts iesaistīties viktorīnā par e-pakalpojumiem, pārbaudot ne tikai savu erudīciju, bet arī noskaidrojot  iestādi vai pašvaldību, kuras apmeklētāji vai iedzīvotāji visvairāk aizpildījuši viktorīnu. Tiešsaistes viktorīna no 30.septembra būs pieejama vietnē mana.latvija.lv. Atbildot uz 20 jautājumiem par e-pakalpojumiem, ikviens dalībnieks varēs noskaidrot gan savas zināšanas, gan atbalstīt kādu no iestādēm, kura piedalās akcijā. Savukārt iestāde (pašvaldība, bibliotēka u.c.), kuras klienti būs visaktīvākie un zinošāki viktorīnā, saņems īpašu programmas “Mana Latvija. Dari digitāli!” pateicību. “Dienas bez rindām” akcijā iesaistītajās iestādēs darbinieki parādīs, kā aizpildīt viktorīnu, bet atbildes gan būs jāmeklē pašiem! Vairāk par viktorīnu var lasīt šeit. Akcijas atklāšanas pasākumā klātesošajiem būs iespēja  viktorīnu aizpildīt pirmajiem.

Informācija kontaktiem:

Ilma Elsberga,

Kultūras informācijas sistēmu centra

projekta vadītāja asistente,

Tel. 67844902

E-pasts: ilma.elsberga@kis.gov.lv