Aicinām uz operas “Spēlēju, dancoju” pasaules pirmizrādes tiešraidi kultūras centros reģionos

Ceturtdien, 26. septembrī skatītāji kultūras centros reģionos Siguldā, Dobelē, Tukumā, Krāslavā, Daugavpilī, Limbažos, Talsos, Aizkrauklē un Jelgavā varēs noskatīties Imanta Kalniņa operas pirmizrādes  “Spēlēju, dancoju” translāciju no Latvijas Nacionālās operas nama. Šādu inovatīvu pakalpojumu – vērot izrādi augstā tehnoloģiskā kvalitātē uz lielā ekrāna tiešraidē – iedzīvotājiem nodrošina Kultūras informācijas sistēmu centrs (KISC).

 “Mūsu kultūras centrā jau pavasarī notika baleta pirmizrādes tiešraide “Hamlets. (Ne)stāsti man pasakas”, un, tā kā cilvēkus vienmēr interesē jaunais, tad arī tagad aicināsim daugavpiliešus un viesus uz operas “Spēlēju, dancoju” tiešraidi. Kultūras centram tā ir brīnišķīga iespēja dažādot pasākumu klāstu, jo šīs pirmizrāžu tiešraides ir kaut kas jauns, līdz šim nebijis – pirmkārt lieliska iespēja baudīt mākslu, turklāt labā tehnoloģiskā kvalitātē, otrkārt – tā kā tiešraide notiek pirmizrādes laikā, mēs varam izmantot ekskluzīvu piedāvājumu izjust klātesamību. Latviešu kultūras centrs vienmēr cenšas izmantot inovatīvus, interesantus piedāvājumus, lai apmeklētāji saņemtu labāko, kas šobrīd pieejams Latvijas kultūras dzīvē,” uzsver Daugavpils Latviešu Kultūras centra vadītājas vietniece Sandra Maskaļova.

1977. gadā radīto komponista Imanta Kalniņa un libreta autora Imanta Ziedoņa operu, kas tapusi pēc Raiņa lugas “Spēlēju, dancoju” (1916) motīviem, radošā komanda interpretēs mūsdienu Latvijas vidē un sabiedrībā. “Spēlēju, dancoju” galvenais varonis ir spēlmanis Tots, kurš dodas pazemes valstībā, lai virszemē vestu atpakaļ līgavu Leldi, kuras trīs asins lāses kāzās laupījis Kungs. Jauniestudējuma darbība risināsies Rīgas pilī 2013. gada 20. jūnijā – vasaras saulgriežos – ēku piemeklējušā ugunsgrēka un vēlāko pils atjaunošanas darbu laikā.

Operas “Spēlēju, dancoju” ar Imanta Ziedoņa libretu. Jauniestudējumu veido muzikālais vadītājs un diriģents Mārtiņš Ozoliņš, diriģents Andris Veismanis, režisore Laura Groza-Ķibere, scenogrāfs Miķelis Fišers, kostīmu māksliniece Kristīne Pasternaka, dramaturgs Evarts Melnalksnis, kustību režisors Rūdolfs Gediņš, video mākslinieks -8 un gaismu mākslinieks Oskars Pauliņš.  Tota lomā – Andris Ludvigs, Raimonds Bramanis vai Juris Jope, Leldes tēlu atveidos Marlēna Keine, Jūlija Vasiļjeva vai Viktorija Pakalniece, Trejgalvja lomā – Jānis Apeinis vai Armands Siliņš. “Spēlēju, dancoju” jauniestudējums iekļauts Latvijas valsts simtgades programmā.

Operas tiešraides pakalpojums tiek nodrošināts ar Eiropas Savienības atbalstu projekta “Kultūras mantojuma satura digitalizācija (1. kārta)” ietvaros. KISC kā projekta partneris kopskaitā 29 kultūras centros reģionos īstenojis augstas kvalitātes tehnoloģiskā aprīkojuma piegādes, un tas nodrošina iespēju šajos kultūras centros pārraidīt gan LNOB uzvedumu, gan citu nacionālas nozīmes kultūras notikumu, izrāžu un koncertu tiešraides, kā arī ļauj Latvijas iedzīvotājiem sev tuvākajā kultūras centrā noskatīties kultūrvēsturiskas nozīmes, ar autortiesībām aizsargātas, latviešu kinofilmas.

Informāciju sagatavoja:

Ilma Elsberga,

Kultūras informācijas sistēmu centra

projekta vadītāja asistente

Tel. 67844902,

E-pasts: ilma.elsberga@kis.gov.lv

Vairāk informācijas par operu:

Irbe Treile

Latvijas Nacionālās operas un baleta sabiedrisko attiecību vadītāja

Tālr.: + 371 67073700

Mob. tālr.: + 371 25469588

E-pasts: prese@opera.lv