Aicinām Latvijas bibliotēkas pieteikties EIFL publisko bibliotēku inovāciju balvai

Kultūras informācijas sistēmu centrs (KISC) kā starptautiskās bezpeļņas organizācijas EIFL (elektroniskā informācija bibliotēkām) nacionālais pārstāvis aicina Latvijas pašvaldību publiskās bibliotēkas pieteikties ikgadējai inovāciju balvai (EIFL Public Library Innovation Award). Balvas mērķis ir sekmēt un popularizēt pašvaldību bibliotēku inovatīvos pakalpojumus, kas tiek īstenoti, izmantojot informācijas un komunikāciju tehnoloģijas. 

Šogad  uz balvu pieteikties tiek aicinātas bibliotēkas, kuras darbojas sekojošās jomās:

  • Izmanto inovatīvus veidus, lai mācītu digitālās prasmes, piemēram, pilnveido mācību programmas un apmācību metodes auditorijai saistošā un atbilstošā veidā.
  • Ir izstrādājušas programmas pašmācībai, lai sekmētu iedzīvotāju digitālo prasmju apgūšanu.
  • Ir izstrādājušas efektīvas apmācību programmas digitālo prasmju uzlabošanai lielam skaitam iedzīvotāju.
  • Lieto neparastus veidus, lai sekmētu interneta nelietotāju iesaisti digitālo prasmju apgūšanā un kļūšanā par lietotājiem.

Balva ir dibināta 2011. gadā, un šajā laikā to ir ieguvušas daudzas Āfrikas, Āzijas, Latīņamerikas un Eiropas, tai skaitā Pelču pagasta bibliotēka no Latvijas.

Konkursa balva ir USD 1500 un iespēja prezentēt savus pakalpojumus starptautiskā konferencē vai sanāksmē. Pieteikumu jāiesniedz angļu, krievu, franču vai spāņu valodā. Pieteikuma iesniegšanas termiņš – 2019. gada 25. novembris.

Vairāk informācijas par balvu.

Informāciju sagatavoja

Ilma Elsberga,

Kultūras informācijas sistēmu centra

projekta vadītāja asistente

Tālr. 67844902;

e-pasts: ilma.elsberga@kis.gov.lv