Centra pārstāvji starptautiskā konferencē prezentē Hugo.lv pakalpojumus

Kultūras informācijas sistēmu centra (KISC) HUGO.lv projekta vadītājs Jānis Ziediņš un IT pakalpojumu pārvaldības procesu vadītāja Inta Miklūna piedalās Eiropas Valodu resursu koordinācijas (ELRC – European Language Resource Coordination) 4. konferencē, kas notiek 26. un 27. novembrī Helsinkos, Somijā un kur atsevišķā stendā prezentēs Latvijā radīto valodu tehnoloģijas platformu HUGO.lv, kura darbību nodrošina KISC.

ELRC 4. konferencē uzsvars tiek likts uz Eiropas daudzvalodu nākotnes veidošanu, izmantojot valodas datu apmaiņu un koplietošanu. Konferencē paredzētas sarunas un paneļdiskusijas, lai veicinātu kritisku analīzi izaicinājumiem, ar kuriem šobrīd saskaras programmā Connecting Europe Facility (CEF.AT)  iesaistītās valstis saistībā ar valodas datu lietošanu un apmaiņu. Tāpat Eiropas Komisijas un Eiroparlamenta īpašie eksperti, dažādu Eiropas valstu valdību un publiskās pārvaldes iestāžu vecākie pārstāvji, valodas tehnoloģiju speciālisti un valodu pakalpojumu sniedzēji izdiskutēs pastāvošos izaicinājumus valodas resursu apmaiņa procesā un prezentēs atbilstošus risinājumus.

ELRC galvenais mērķis ir pārvarēt vienu no lielākajiem/sarežģītākajiem  izaicinājumiem, ar ko šobrīd saskaras Eiropas un nacionālās publiskās pārvaldes iestādes gan komunicējot ar iedzīvotājiem, gan ar organizācijām, – valodas barjeras pārvarēšanu informācijas apmaiņas procesā. Mērķis tiek sasniegts, identificējot un apkopojot valodas resursus, kas ir nepieciešami, lai pēc iespējas veiksmīgi pielāgotu eTranslation risinājumus nacionālo pārvaldes un publisko pakalpojumu vajadzībām.

HUGO.lv ietilpst Latvijas pakalpojumu infrastruktūrā un nodrošina tūlītēju un bezmaksas tulkošanu latviešu, angļu un krievu valodā iestādēm, fiziskām personām un publiski pieejamiem tiešsaistes pakalpojumiem. HUGO.lv ir Latvijas ieguldījums CEF.AT infrastruktūrā.

Informāciju sagatavoja:

Ilma Elsberga,

Kultūras informācijas sistēmu centra

projekta vadītāja asistente

Tel. 67844902,

E-pasts: ilma.elsberga@kis.gov.lv