Piedāvā baleta “Trīs draugi” Pasaules pirmizrādes tiešraidi Latvijas iedzīvotājiem reģionos

Kultūras informācijas sistēmu centrs (KISC) sadarbībā ar Latvijas Nacionālo operu un baletu (LNOB) Latvijas iedzīvotājiem reģionos jau trešo reizi piedāvā no skatīties LNOB piedāvāto pirmizrādi uz lielā ekrāna tiešraidē, tādējādi dodot iespēju skatītājiem ārpus Rīgas augstā tehnoloģiskā kvalitātē izdzīvot pirmizrādes notikumu. Tiešraide norisināsies 29. novembrī, kad skatītāji Siguldas kultūras centrā “Siguldas devons”, Dobeles pilsētas kultūras namā un Talsu Tautas namā varēs vērot baleta “Trīs draugi” Pasaules pirmizrādes translāciju.

Pakalpojums tiek nodrošināts ar Eiropas Savienības atbalstu projekta “Kultūras mantojuma satura digitalizācija (1. kārta)” ietvaros. KISC kā projekta partneris kopskaitā 29 kultūras centros reģionos īstenojis augstas kvalitātes tehnoloģiskā aprīkojuma piegādes, un tas nodrošina iespēju šajos kultūras centros pārraidīt gan LNOB uzvedumu, gan citu nacionālas nozīmes kultūras notikumu, izrāžu un koncertu tiešraides, kā arī ļauj Latvijas iedzīvotājiem sev tuvākajā kultūras centrā noskatīties kultūrvēsturiskas nozīmes, ar autortiesībām aizsargātas, latviešu kinofilmas.

Iestudējums top pēc Ēriha Marijas Remarka populārā romāna motīviem, un tā radošā komanda – režisors-horeogrāfs Sergejs Zemļanskis, komponists Pāvels Akimkins, scenogrāfs Maksims Obrezkovs un dramaturģe Rasa Bugavičute-Pēce – Latvijas skatītājiem jau labi pazīstama no Liepājas teātrī tapušā Nikolaja Gogoļa “Precību” iestudējuma, kas triumfēja teātra balvas “Spēlmaņu nakts 2017” ceremonijā. Jauniestudējuma muzikālais vadītājs būs Jānis Liepiņš. Iestudējuma komandā strādā arī horeogrāfs-asistents Dmitrijs Gaitjukēvičs un gaismu mākslinieks Aleksandrs Sivajevs.  Roberta lomā – Antons Freimans, Raimonds Martinovs vai Kristaps Jaunžeikars, Patas lomā – Elza Leimane, Baiba Kokina vai Jūlija Brauere, Gotfrīds – Viktors Seiko vai Aidens Viljams Konefrijs, Oto – Sergejs Neikšins, Aleksnadrs Osadčijs vai Raimonds Martinovs.

Informāciju sagatavoja:

Ilma Elsberga,

Kultūras informācijas sistēmu centra

projekta vadītāja asistente

Tel. 67844902,

E-pasts: ilma.elsberga@kis.gov.lv