3td e-GRĀMATU bibliotēka nosvin gada jubileju

Janvāra otrajā nedēļā Kultūras informācijas sistēmu centrs (KISC) kopā ar sadarbības partneriem un aktīvākajām pašvaldību publiskajām bibliotēkām atzīmēja gada jubileju, kopš 2019. gada 7. janvārī internetā tika uzsākta inovatīvas e-grāmatu lasīšanas platformas “3td e-GRĀMATU bibliotēka” (www.3td.lv) darbība. Projektu uzsāka KISC, cieši sadarbojoties ar informācijas tehnoloģiju uzņēmumu “Tieto Latvia”, apgādu “Zvaigzne ABC” un Latvijas publiskajām bibliotēkām, un projekta ietvaros ikvienam ir iespēja bez maksas lasīt latviešu un latviski tulkoto autoru darbus e-grāmatas formātā tiešsaistē mobilajā ierīcē vai datorā.

“3td e-GRĀMATU bibliotēkas” gada jubilejas svinības Imanta Ziedoņa muzejā,
Rīgā, 2020. gada 7. janvārī

Gada laikā 3td bibliotēkai ir pievienojušās vēl divas izdevniecības – “Apgāds Mansards” un “Prometejs”, savukārt lasītāju skaits pieaudzis līdz vairāk nekā 5 500 lasītājiem, kas atbilst Latvijas reģiona galvenās bibliotēkas vidējam lietotāju skaitam. Kopumā gada laikā izlasītas vairāk nekā 17 200 e-grāmatas, pāršķirot 5 257 570 elektronisko lappušu. 3td bibliotēkā šobrīd izlasāmas 300 grāmatas, kuru skaits ik nedēļu tiek papildināts un no kurām divas trešdaļas veido latviešu literatūra.

Tieši “3td e-GRĀMATU bibliotēkas” dzimšanas dienā – 7. janvārī – KISC kā projekta vadošais partneris pulcināja projekta komandu, iesaistīto izdevniecību pārstāvjus un e-grāmatas lasošāko bibliotēku direktorus uz nelielu jubilejas pasākumu Imanta Ziedoņa muzejā, Rīgā, lai atskatītos uz paveikto, dalītos pieredzē un ļautu vaļu nākotnes vīzijām. KISC direktors Armands Magone pasākuma dalībniekiem pasniedza arī veicināšanas balvas un īpašos projekta suvenīrus.

Savukārt ceturtdien, 9. janvārī izdevniecība “Zvaigzne ABC” rīkoja publisku diskusiju Rīgas Centrālajā bibliotēkā, kurā projekta komandas pārstāvji interesentiem pastāstīja par projekta izveidi, norisi, piedāvātājām iespējām iedzīvotājiem, kā arī dalījās pieredzē par e-grāmatu lasīšanas tehniskajiem risinājumiem. Diskusijas dalībnieki vienojās, ka gada laikā paveiktais ir uzskatāms par nozīmīgu sasniegumu un kā ļoti būtisku aspektu uzsvēra projekta ilgtspējību. Turpināsies gan platformas izstrāde, pilnveide un jaunu funkciju iekļaušana, gan arī satura papildināšana, tāpēc vienmēr tiek gaidīti lasītāju ierosinājumi.

Informāciju sagatavoja:

Ilma Elsberga,

Kultūras informācijas sistēmu centra projekta vadītāja asistente

Tālr. 67844902; e-pasts: ilma.elsberga@kis.gov.lv