Uz platformas Hugo.lv bāzes tapis jauns valsts pārvaldes sarunu bots

Ceturtdien, 2. janvārī, Kultūras informācijas sistēmu centra Hugo.lv projekta vadītājs Jānis Ziediņš piedalījās Valsts ieņēmumu dienesta (VID) rīkotajā preses konferencē, kurā tika atklāts VID virtuālais asistents jeb sarunu bots Toms, kas no janvāra sāk darboties VID tīmekļvietnē uz valsts pārvaldes valodas tehnoloģiju platformas Hugo.lv bāzes. Šobrīd Hugo.lv platformā tiek veidoti sarunu boti arī citām valsts pārvaldes iestādēm, kā rezultātā iestādes iegūs mūsdienīgu rīku saziņai ar sabiedrību, bet iedzīvotāji – iespēju ērti saņemt atbildes uz viņus interesējošiem jautājumiem.

Ekrānšāviņš no portāla DELFI

Toma uzdevums būs atbildēt uz iedzīvotāju jautājumiem, kuri šobrīd visbiežāk tiek uzdoti VID nodokļu konsultantiem. Patlaban Toms ir apguvis pamatzināšanas par tiem, taču viņa turpmākais mācīšanās process būs cieši saistīts ar iespēju praktizēties. Tādēļ publiskās testēšanas periodā līdz pat 2020. gada 14. janvārim iedzīvotāji varēs ne tikai sazināties ar Tomu par nodokļu tēmām, bet arī sūtīt savu vērtējumu un ieteikumus uz e-pasta adresi virtualais.asistents@vid.gov.lv.

“Ir liels prieks par jauno VID virtuālo asistentu Tomu, kas kā viens no pirmajiem uzsāk darbu valsts pārvaldes valodas tehnoloģiju platformā Hugo.lv. Tas apliecina mūsu valsts ceļu inovāciju virzienā, kas pamatojas vismodernāko tehnoloģiju izmantošanā un mākslīgā intelekta attīstībā. Latvija šajā  ziņā ir priekšā daudzām valstīm, jo tāda līmeņa risinājums kā vienota platforma, uz kuras bāzes top sarunu boti visām valsts institūcijām, nekur citur Eiropā vēl netiek izstrādāts,” uzsver Jānis Ziediņš.

Valsts pārvaldes sarunu botu projektu īsteno Kultūras informācijas sistēmu centrs, piesaistot Eiropas Savienības fondu līdzekļus. Tehnoloģiju partneris projektā ir uzņēmums Tilde, liekot lietā gadu gaitā uzkrātās zināšanas un pieredzi valodu tehnoloģiju un ar to saistīto mākslīgā intelekta risinājumu attīstībā un izmantošanā publiskajā sektorā. Plānots, ka divu gadu laikā projektā iesaistīsies gandrīz 60 publiskās pārvaldes iestādes, virtuālie asistenti nodrošinās vismaz 10% no kopējā konsultāciju apjoma iedzīvotājiem.

Informāciju sagatavoja:

Ilma Elsberga,

Kultūras informācijas sistēmu centra projekta vadītāja asistente

Tālr. 67844902; e-pasts: ilma.elsberga@kis.gov.lv