Vienpadsmito reizi notiks „Digitālā nedēļa”

Kultūras informācijas sistēmu centrs aicina ikvienu iedzīvotāju izmantot iespēju un apgūt jaunas zināšanas un prasmes “Digitālajā nedēļā”, kas šogad norisināsies no 23. līdz 27. martam visā Latvijā jau 11. reizi ar mērķi aicināt sabiedrību aktīvāk izmantot tehnoloģijas un e-pakalpojumus. Tehnoloģijas ikdienā, attālināta pakalpojumu saņemšana, atvērtie dati un to izmantošanas potenciāls, kiberdrošība, nākotnes prasmes digitālajam darbam, kritiskā domāšana un mediju pratība – tās ir tēmas, kurām šogad nedēļas laikā tiks pievērsta uzmanība dažādos pasākumu formātos – diskusijās, lekcijās, prezentācijās, tiešsaistes testos zināšanu pārbaudei u.c.

Pasaulē veikti pētījumi liecina, ka līdz 2022.gadam ikvienam būs jāatvēl vismaz 101 mācību diena jaunu prasmju apgūšanai. Digitālās jomas attīstībai būtiski ir gan kvalificētu speciālistu pieejamība visās nozarēs, gan dažādu risinājumu lietotāju – uzņēmēju, publiskā sektora un visas sabiedrības digitālās prasmes. “Digitālās nedēļas” uzdevums ir iedrošināt tos, kuri vēl nav aktīvi tehnoloģiju lietotāji. Dažādas aktivitātes, kas notiek nedēļas laikā, ir lielisks veids, kā spert pirmo soli tehnoloģiju pasaulē un pievienoties digitālajai sabiedrībai.

Digitālās nedēļas laikā tiks organizēti gan centrālie pasākumi un diskusijas, kam varēs sekot līdz interneta tiešraidēs, gan arī pasākumi kas notiks visos Latvijas reģionos: skolās un bibliotēkās, nevalstiskajās organizācijas, pašvaldībās un uzņēmumos. Būs iespējams pārbaudīt savas digitālās prasmes pašnovērtējuma testos un konkursos. Atklāšanas dienai 23. martā dota devīze “Latvija – digitālā lielvalsts!”, 24. marts tiks veltīts atvērto datu tēmai, 25. martā uzmanība tiks pievērsta sieviešu lomai un iespējām digitālo tehnoloģiju vidē. Ceturtdiena, 26. marts, būs digitālās identitātes un drošības diena, bet piektdiena, 27. marts, veltīta IKT profesionāļiem.

            Desmit gadu laikā “Digitālajā nedēļā” kopumā organizēti vairāk nekā 5200 klātienes pasākumi, kuros piedalījušies 278 tūkstoši cilvēku. Aktivitāšu organizēšanā iesaistījušies vairāk nekā 1200 sadarbības partneri – uzņēmumi, bibliotēkas, valsts iestādes, izglītības iestādes, nevalstiskās organizācijas u.c.

            Plašāka informācija par „Digitālās nedēļas” pasākumiem un tiešraidēm pieejama tīmekļa vietnē www.eprasmes.lv. „Digitālā nedēļa” tiek organizēta Eiropas kampaņā „ALL Digital Week 2020”, kas Latvijā notiek jau 11. reizi. To organizē LIKTA sadarbībā ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju, VAS “Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs”, “Microsoft Latvia”, Kultūras informācijas sistēmu centru. Pērn kampaņas laikā visā Latvijā tika organizēti 600 digitālajām prasmēm veltīti pasākumi, kuros piedalījās gandrīz 29 000 iedzīvotāju.

Papildu informācija:

Māra Jākobsone

LIKTA viceprezidente

Tālrunis: 67311821

E-pasts: office@likta.lv

Jana Saulīte

Strategies.lv

Tālrunis: 29533184

E-pasts: jana.saulite@strategies.lv