Bibliotēkas
Darīt digitāli - Tavs jaunais dzīvesveids logo

Šonedēļ visas nedēļas garumā no 19. līdz 25. oktobrim norisinās Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) rīkotā ikgadējā akcija “Dienas bez rindām”, kurai šogad izvēlēts vadmotīvs “Darīt digitāli – Tavs jaunais dzīvesveids!” Akcijas galvenās aktivitātes ir vebināri – tiešsaistes semināri, kuros ik dienas tiek stāstīts par dažādiem e-pakalpojumiem un digitālajiem risinājumiem, ko piedāvā valsts un pašvaldību iestādes.

Akcijas viens no sadarbības partneriem ir arī Kultūras informācijas sistēmu centrs (KISC), kā arī to atbalsta pašvaldību publiskās bibliotēkas visā Latvijā. Par virtuālajā vidē pieejamajiem kultūras nozares pakalpojumiem un resursiem tika stāstīts 20. oktobrī, vebinārā, kas speciāli tika veltīts ar kultūru saistītajai tematikai. Kultūras informācijas sistēmu centra HUGO.lv projekta vadītājs Jānis Ziediņš šajā vebinārā stāstīja par valsts pārvaldes valodas tehnoloģiju platformas HUGO.lv piedāvātajām daudzveidīgajām bezmaksas iespējām – automātisko tulkošanu, runas atpazīšanu un runas sintēzi jeb rakstīta teksta izrunāšanu sintezētā balsī.

Visi akcijas vebināri skatāmi programmas “Mana Latvija.lv. Dari digitāli” vietnē mana.latvija.lv un programmas profilos sociālajos tīklos (Facebook), kur pieejami vebināru ieraksti tiem, kuri tos nav paguvuši noskatīties tiešraidē. Plašāk ar katru vebināra dienas programmu var iepazīties vietnē mana.latvija.lv.

Šā gada pavasarī Latvijā izsludinātā ārkārtējā situācija strauji mainījusi sabiedrības paradumus, veicinot pakalpojumu pieteikšanu attālināti – telefoniski vai elektroniski. Liela daļa iestāžu klientu apkalpošanu klātienē veic tikai pēc iepriekšējā pieraksta, bet atsevišķas iestādes ir pārgājušas uz pakalpojumu sniegšanu pilnībā attālināti. Tādēļ, lai mudinātu sabiedrību pieteikt valsts un pašvaldību iestāžu pakalpojumus elektroniski, kā arī izmantot valsts piedāvātos digitālos rīkus (e-paraksts, e-adrese u.c.) ikdienas dzīves situāciju ērtākai un ātrākai risināšanai tiešsaistē, VARAM aicina piedalīties akcijā “Darīt digitāli – Tavs jaunais dzīvesveids!”, kurā vēlamies uzsvērt, ka darīt digitāli – tas ir mūsdienīgi, ērti, ātri, vienkārši un droši.

Akcija “Darīt digitāli – Tavs jaunais dzīvesveids!” (iepriekš – “Dienas bez rindām”) tiek rīkota jau septīto gadu. 2019. gada akcijā “Dienas bez rindām” sniegts vairāk kā 5 tūkstoši konsultāciju par e-pakalpojumiem. Pasākumā piedalījās rekordliels skaits valsts un pašvaldību iestāžu, tai skaitā bibliotēku, visā Latvijā, kopumā – 340. Kā liecina pērnā gada akcijas dalībnieku aptauja, 92% klientu pēc konsultācijas saņemšanas veidojusies lielāka izpratne par e-pakalpojumu izmantošanas ieguvumiem. Aktivitātē iesaistītās partneriestādes, minot galvenos iemeslus, kāpēc apmeklētāji atsakās no e-pakalpojumu lietošanas, izcēla digitālo prasmju trūkumu, ieradumu konsultēties klātienē un bailes no iespējamas kļūdīšanās un pārpratumiem.

Vairāk informācijas par akciju “Dienas bez rindām”:

Vita Krieviņa

Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija

Peldu iela 25, Rīga, LV 1494

Tālr.: 67026533

E-pasts: prese@varam.gov.lv

Vebinārs "Darīt digitāli - Tavs jaunais dzīvesveids!" Kultūras diena