Muzeji
Raiņas un Aspazijas vasarnīca

Sākot no 3. jūnija, daļa Latvijas muzeju saviem apmeklētājiem piedāvā iepriekšējā pieraksta sistēmu, kas paredz attālinātu reģistrēšanos muzeja apmeklējumam noteiktos laikos, saņemot izdrukājamas vai elektroniski uzrādāmas bezmaksas biļetes, kas, apmeklējot muzeju, tiks apmainītas pret īstajām biļetēm. Šādu pakalpojumu nodrošina Kultūras informācijas sistēmu centrs muzejiem, kuri tam ir pieteikušies. Lielāku interesi par šādas iespējas izmantošanu izrādījuši nelielie muzeji, kuriem telpu platība šobrīd neatļauj uzņemt lielu apmeklētāju daudzumu.

“Šobrīd attālinātās reģistrācijas pakalpojumu muzejos ieviešam kā pilotprojektu uz diviem mēnešiem. Izvērtējot apmeklētāju pieteikšanās aktivitāti un apmeklējuma radītājus, varēsim saprast, vai šāds pakalpojums ir lietderīgs tikai ierobežotas pieejamības apstākļos vai arī tas būtiski atvieglo muzeju darba organizāciju un būtu saglabājams ilgtermiņā. Attiecīgi turpmāk to varētu papildināt ar attālinātas biļešu iepriekšpārdošanas iespēju,” par pakalpojuma iespējamo attīstību stāsta Kultūras informācijas sistēmu centra projekta vadītājs Jānis Ziediņš.

Patlaban apmeklējuma iepriekšējā pieraksta sistēmas ieviešanai ir pieteicies Apriķu muzejs, Olaines Vēstures un mākslas muzejs, Jāzepa Vītola memoriālais muzejs “Anniņas”, Kalncempju pagasta Viktora Ķirpa Ates muzejs, Vārkavas novadpētniecības muzejs – tūrisma informācijas centrs, Salacgrīvas novada muzejs, Balvu Novada muzejs, Pastariņa muzejs Tukumā un Maltas vēstures muzejs. Attālinātās reģistrācijas pakalpojumu plāno izmantot arī Memoriālo muzeju apvienības muzeji (MMA): Jāņa Akuratera muzejs, Krišjāņa Barona muzejs, Raiņa un Aspazijas māja, Raiņa un Aspazijas vasarnīca, Raiņa muzejs „Jasmuiža”, Raiņa muzejs „Tadenava”, Jaņa Rozentāla un Rūdolfa Blaumaņa muzejs, Andreja Upīša memoriālais dzīvoklis Rīgā, Andreja Upīša memoriālmāja un dārzs Skrīveros un Ojāra Vācieša muzejs.

Attālinātās reģistrācijas pakalpojums muzejos izveidots pēc Kultūras ministrijas iniciatīvas, īstenojot muzeju nozares nevalstiskajā sektorā (Latvijas Muzeju biedrībā un starptautiskā kultūras un radošo industriju hakatona HackCreative: An Industry Transformed otrās vietas ieguvēju, komandas „#VisitMuseum”) izauklētu ideju. Šo pakalpojumu nodrošinās biļešu iepriekšpārdošanas un autostāvvietu apmaksas aplikāciju izstrādātājs SIA “Mobilly” saskaņā ar kultūras ministra rīkojumu par sociālās distancēšanās nodrošināšanu muzejos. Ņemot vērā, ka ne visiem muzejiem iespējams saviem līdzekļiem ieviest efektīvu iepriekšējā pieraksta sistēmu, šāds pakalpojums centralizēti tiek piedāvāts muzejiem pēc nepieciešamības. Pakalpojuma kopējās izmaksas ir 2 480 eiro.

Informāciju sagatavoja:

Ilma Elsberga,

Kultūras informācijas sistēmu centra projekta vadītāja asistente,

Tel. 67844902; e-pasts: ilma.elsberga@kis.gov.lv