Vispārīgi
Grupa "Very cool people" koncerta laikā

Svētku brīvdienās Kultūras informācijas sistēmu centrs aicina mūzikas mīļotājus tiešsaistē bez maksas izbaudīt desmit pilnīgi jaunus, šajā gadā tapušus Latvijas mūziķu koncertierakstus, kuri no šodienas ikvienam pieejami augstā tehnoloģiskā kvalitātē audiovizuālo ierakstu portālā www. Diva.lv

Situācijā, kad ierobežojumu dēļ kultūras pasākumi plašākai sabiedrībai nav pieejami, svētku sajūtu noteikti bagātinās Latvijas un cittautu komponistu dažādu žanru mūzika gan jaunu, gan sabiedrībā zināmu mūziķu izpildījumā, ļaujot arī šajā laikā iepazīties ar jaunāko un interesantāko piedāvājumu Latvijas mūzikas dzīvē. Jaunais desmit koncertierakstu papildinājums noteikti sniegs vispusīgu ieskatu muzikālajos jaunumos, dodot iespēju ikvienam baudīt mūziku atbilstoši savai gaumei un noskaņojumam.

Portāls Diva.lv papildināts ar koncertierakstiem no diviem festivāliem - “Latvijas Jaunās mūzikas  dienas 2021”, kurā varam klausīties saksofonu kvartetu “Atomos” un vokālo grupu “Putni”, kā arī Latvijas Radio kora koncertu “A-Ronne”, kas iekļauts JVLMA Mūsdienu mūzikas festivāla “deciBels” ietvaros, piedāvājot  latviešu jauno komponistu – Alises Rancānes, Agitas Reķes un Evijas Skuķes –  pirmatskaņojumus.

Vokālo grupu “Putni”varēsim klausīties arī koncerta “Sieviešu diena. Neparastie instrumenti” ierakstā no Rīgas Vecās Sv. Ģertrūdes baznīcas līdz ar ērģelnieces Kristīnes Adamaites muzikālo sniegumu. Vokālos darbus kuplina viduslaiku instruments simfonijs un base, kā arī citi savdabīgi instrumenti.

Tāpat varam baudīt plašu ierakstu klāstu no VEF Kultūras pils - divu lielisku mūziķu - pianistes, Lielās Mūzikas balvas 2020 laureātes Agneses Egliņas un sitaminstrumentālista Guntara Freiberga - tandēmu kamermūzikas koncertu un sarunu cikla “Come Prima” ietvaros. Savukārt cikla “Uztakts. Latvijas jaunie talanti” otrā koncerta ierakstā klausāmies mūzikas pasaulē sevi jau apliecinājušus jaunos mūziķus - klarnetistu Kasparu Rumbu, kamerorķestra “Sinfonietta Rīga” čellisti Māru Botmani, kā arī “Latvian Sound Quartet” pianisti Roksanu Tarvidi. Programmā: Johans Sebastians Bahs, Klods Debisī, Ludvigs van Bēthovens, Pēteris Plakidis, Pēteris Vasks.

VEF Kultūras pils mums piedāvā arī neakadēmisko mūziku - koncertu cikla “VEF Jazz Club” ietvaros uzstājas “Kārļa Vanaga džeza trio” un atskaņo gan skaņdarbus no sava albuma "Going the Pretty Road", gan džeza leģendu – Kīta Džereta, Čika Korea un Džona Koltreina kompozīcijas, bet grupa “Very Cool People” VEF Kultūras pilī spēlē jaunu koncertprogrammu, kurā džezs savijas ar klasisko mūziku, balkānu mūzika ar metālu, surf mūzika ar fanku un soulu, kora mūzika ar klezmeru un Latvijā dzīvojošo tautu mūziku.

Lieldienās VEF Kultūras pilī izskanēja koncertprogramma “Mūzika klusumā”, kur Lielajā Piektdienā klausītājus uz muzikālu meditāciju aicināja divas izcilas izpildītājmākslinieku grupas - metālpūšamo instrumentu kvintets BRλSS, kuru vada Lielās Mūzikas balvas 2020 laureāts Jānis Porietis un vokālā grupa PUTNI, ko vada diriģente Antra Dreģe. Savukārt koncerts “Zaļa zied zālīte Lieldienas rītā” no VEF Kultūras pils ir veltījums folkloras tradīcijā balstītajai Lieldienu svinēšanai. Programmā skan latviešu tautas dziesmas džeza aranžējumos un džeza improvizācijas, aizraujoši savienojot abus šos žanrus atskaņotājmākslinieku TRIO TRAD izpildījumā.

Bet Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra  izcilie kamermūziķi Maija Zandberga, Jānis Semjonovs, Sandis Šteinbergs, Oskars Bokanovs un Ieva Saliete iepriecina klausītājus ar senās mūzikas programmu "Zelta baroks". Viņu izpildījumā koncertā skan baroka mūzikas komponistu Georga Fīlipa Tēlemana, Fīlipa Frīdriha Bodekera, Džovanni Benedeto Plati un Henrija Eklsa skaņdarbi.

Koncertu ieraksti veikti pēc 2020. gada vasarā izsludinātā Kultūras informācijas sistēmu centra aicinājuma pasākumu rīkotājiem pieteikt izrādes, koncertus un tradicionālās kultūras norises ieskaņošanai audiovizuālā formā jeb digitālai fiksēšanai ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) atbalstu īstenotā projekta “Kultūras mantojuma satura digitalizācija" (1. un 2. kārta) ietvaros. Koncertu digitālo fiksēšanu īsteno kompānija SIA “HDPD Productions & Dreams” (producente Daina Markova, režisori Juris Sējāns un Gints Fārenhorsts), kas dibināta 2020. gadā ar mērķi veidot augstas kvalitātes audiovizuālu saturu - pasākumus un ierakstus, lai piedāvātu tos Latvijas skatītājiem un sadarbotos ar ārvalstu kultūras un mākslas medijiem, veicinot Latvijas mākslas un mūzikas atpazīstamību pasaulē.

Pasākumu rīkotāji un producenti joprojām tiek aicināti pieteikt kultūras norises digitālai fiksēšanai – visu projekta īstenošanas laiku, līdz pat 2022. gada augustam. Digitalizēšanai pieteiktie pasākumi tiek vērtēti pēc noteiktiem atlases kritērijiem, lai sabiedrība varētu vispusīgi iepazīties ar augstvērtīgu un nozīmīgu kultūras norišu piedāvājumu, kas atspoguļo mūsdienu latviešu mūzikas, dejas un aktiermākslas sasniegumus. Tiek apzinātas un digitalizētas gan profesionālās mūzikas un skatuves mākslas norises, gan vērtīgākais amatiermākslas kolektīvu sniegums. Pieteikt norises iespējams sazinoties ar projekta vadītāju Anniju Vucāni (annija.vucane@kis.gov.lv) vai producenti Dainu Markovu (hdpdproductionsdreams@gmail.com)/

Portāls www.Diva.lv ir KISC uzturēts Latvijas digitalizēto video un audio ierakstu piekļuves portāls, kurā visiem Latvijas iedzīvotājiem bez maksas pieejami vēsturiski, informatīvi un izglītojoši materiāli par Latvijas sabiedriskajiem procesiem, ikdienu un kultūras vērtībām.

 

Ilma Elsberga

projekta vadītāja asistente
ilma.elsberga [at] kis.gov.lv