Domā Digitāli Kultūras, radošuma un inovāciju rīts

Šogad attālinātam darbam veltītā “Strādā jebkur!” diena ieguvusi pilnīgi jaunu formu un saturu.  No 18. līdz 29. maijam notiek vērienīgs pasākumu kopums ar devīzi #DomāDigitāli, kas veltīts digitālajai transformācijai – procesam, kuru visā pasaulē strauji paātrinājusi ar Covid-19 saistītā ārkārtas stāvokļa ieviešana.

Saprotot, cik nozīmīga Latvijas uzņēmējdarbības turpmākajai attīstībai ir digitālā transformācija, #DomāDigitāli ir iesaistījusies virkne valsts iestāžu – tai skaitā Kultūras informācijas sistēmu centrs. #DomāDigitāli mērķis ir palīdzēt Latvijas uzņēmumiem integrēt digitālās tehnoloģijas  uzņēmējdarbībā, veicinot to konkurētspēju un efektivitāti.

Desmit darba dienu laikā notiek attālināti pasākumi, kurus vieno digitālās transformācijas ideja. To tēmas ietver e-uzņēmumu dibināšanu un vadību, digitālās prasmes un rīkus attālināta darba un komunikācijas plānošanai un organizēšanai, e-paraksta dažādās iespējas, kultūru un radošumu digitālajā vidē, digitālā mārketinga pamatus, biznesa uzsākšanu un tirdzniecību e-vidē, grāmatvedības un finanšu pārvaldību.

Kultūra un māksla ikvienā nozarē, tai skaitā uzņēmējdarbībā, ir būtiska, jo veicina iztēli, domāšanas procesus un radošumu, kas savukārt ir pamatā inovatīvām idejām. Lai radītu kaut ko tiešām jaunu, pārsteidzošu un tai pat laikā nozīmīgu un sabiedrībai vajadzīgu, ir jāizkāpj no ierastās vides, jāizdauzās, jāpalūkojas uz lietām no citiem skatpunktiem, jāsaklausa citu cilvēku skatījums. Sevis atraisīšanai no pieraduma un ikdienas rutīnas lieliski noder kultūra un māksla – lasīšana, gleznošana, domāšana un vienkārša iztēlošanās, kuras šobrīd ir veicamas arī ar digitālo tehnoloģiju atbalstu. Par kultūru, mākslu, radošumu un nākotni digitālajā, urbānajā un lauku vidē – par to programmā “Piektdienas rīts – kultūra, radošums un inovācijas”.