Bibliotēkas

Kultūras informācijas sistēmu centrs aicina visus interesentus šī gada 19. maijā plkst. 9.30. piedalīties stundu garā vebinārā, ko organizē Akadēmiskās izdevējdarbības un akadēmisko resursu koalīcija (The Scholarly Publishing and Academic Resources Coalition – SPARC). Vebinārs paredzēts Open Access (OA) nedēļas pasākumu plānotājiem, un tajā vairāki iepriekšējo gadu sekmīgāko pasākumu organizētāji dalīsies savā pieredzē par to, kā plānot veiksmīgus un saturīgus pasākumus. Dalībai vebinārā reģistrēties šeit: http://www.sparc.arl.org/initiatives/openaccessweek/2014/kickoffwebcast.

Šajā gadā starptautiskā OA nedēļa (Open Access Week) plānota no 20. – 26. oktobrim, un tās tēma ir  Generation Open (Brīvpieeja nākamajām paaudzēm).Tēmas izvēle ir vērsta uz to, lai akcentētu un izceltu OA kustības nozīmību mūsdienu akadēmiskajā vidē un tās ieguldījumu nākamajās paaudzēs. Bezmaksas OA resursu pieeja nodrošina šīs kustības ilgtermiņa panākumus. Tēmas padziļināta izpēte ļaus noskaidrot, kādas izmaiņas pēdējos gados notikušas zinātniskajā izdevējdarbībā un kā tās ietekmējušas studentu, zinātnieku un pētnieku profesionālo attīstību un karjeru.

Starptautiskā OA nedēļa ir iespēja akadēmiskās vides pārstāvjiem paplašināt savas zināšanas par brīvpieejas ieguvumiem un dalīties savā pieredzē par resursu izmantošanu, iedvesmojot pēc iespējas plašāku pētnieku loku padarīt OA resursu izmantošanu par normu pētniecības darbā.

OA ir tūlītēja, bezmaksas un neierobežota tiešsaistes pieeja digitāliem zinātniskajiem materiāliem, kas definēta Budapeštas Brīvpieejas Iniciatīvā 2002. gadā.

Paziņojuma teksts par vebināru publicēts SPARC mājas lapā:http://www.sparc.arl.org/initiatives/openaccessweek/2014/announcement. Aicinām piedalīties vebinārā, lai gūtu jaunas idejas OA nedēļas pasākumu veidošanai!

Kontaktinformācija:

Agrita Sagalajeva

Projekta “Elektroniskās publikācijas Latvijas bibliotēkām” koordinatore

Tālrunis: 67844896, mob.29713449

E-pasts: agrita.sagalajeva@kis.gov.lv