Vispārīgi
Datu serveri zilā apgaismojumā

Aizvadītajā nedēļas nogalē Kultūras informācijas sistēmu centrs (KISC) kopā ar Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) speciālistiem bez pārtraukuma turpināja darbu pie kultūras resora IT sistēmu pārbaudīšanas, serveru labošanas un pilnvērtīgas darbības atjaunošanas.

Esam atjaunojuši integrētās sistēmas ALEPH darbību, kurā kopkatalogu veido valsts nozīmes un zinātniskās bibliotēkas. Brīvdienās noritēja aktīvs darbs pie serveru infrastruktūras labošanas, tika pārbaudīta un atjaunota vairāk nekā 20 infrastruktūras serveru darbība.

Šobrīd primāri strādājam, lai atjaunotu Vienotās valsts arhīvu informācijas sistēmas (VVAIS) un Bibliotēku informācijas sistēmas ALISE darbību. Esam izlabojuši VVAIS un ALISE sistēmas darbību vairāku pilsētu filiālēs un reģionu galvenajās bibliotēkās, bet vēl pirms tās pieslēdzam pieejamas lietošanai, veicam pilnu datubāžu un sistēmas pārbaudi, lai pārliecinātos, ka, uzsākot darbu ar sistēmām, turpmāk neradīsies kādas problēmas.

Paralēli strādājam arī pie citu sistēmu darbības atjaunošanas.

Turpināsim informēt par situāciju KISC mājaslapā kis.gov.lv un KISC FB profilā par kultūras resora sistēmu darbības atjaunošanu. Darām visu, lai  jau drīzumā kultūras iestāžu darbinieki un lietotāji varētu atsākt pilnvērtīgu darbu.

Ilma Elsberga

projekta vadītāja asistente
ilma.elsberga [at] kis.gov.lv