Vispārīgi
Trīsstūris ar izsaukuma zīmi uz dzeltena fona

Saistībā ar tehniskām problēmām Latvijas Nacionālās bibliotēkas datu centrā (LNB) kopš pirmdienas, 1. jūlija, ir traucētas Kultūras informācijas sistēmu centra (KISC) uzturētās sistēmas un publiski pieejamie tiešsaistes portāli, kuri atrodas uz LNB datu centra serveriem, tai skaitā Latvijas filmu portāls filmas.lv, 3td e-GRĀMATU bibliotēka 3td.lv, audiovizuālo ierakstu portāls Diva.lv, Nacionālā muzeju krājuma kopkatalogs nmkk.lv, kā arī bibliotēku informācijas sistēma ALEPH, ar kuru ikdienā strādā Latvijas valsts nozīmes un lielākās zinātniskās un augstskolu bibliotēkas un kurā veidots valsts nozīmes bibliotēku elektroniskais kopkatalogs.

LNB datu centra tehnisko problēmu dēļ šobrīd nav pieejams Latvijas kultūras datu portāls kulturasdati.lv. Tāpat Latvijas pašvaldību publiskajās bibliotēkās nav pieejams elektroniskais kopkatalogs, attālinātā grāmatu rezervēšana un lietošanas termiņa pagarināšana, līdz ar ko daļa bibliotēku ir spiestas uz nenoteiktu laiku pārtraukt grāmatu izsniegšanas pakalpojumu lietotājiem.

Saskaņā ar LNB sniegto jaunāko informāciju, “ir izdevies atjaunot Bibliotēkas datu glabāšanas tehnoloģiskā risinājuma un tā komponenšu darbību", tomēr KISC uzturētās sistēmas joprojām nav pieejamas. Pēc stabilas darbības atjaunošanas, KISC veiks sistēmu datu integritātes pārbaudes un informēs klientus pie pieejamību.

Ilma Elsberga

projekta vadītāja asistente
ilma.elsberga [at] kis.gov.lv