Bibliotēkas
Konkursa balvas - grāmatas rindā un dāvanu maisiņi ar Impro logotipu

Noslēdzies izzinoši izglītojošais konkurss “Lasi, meklē un ceļo!”, kurā no 6. marta mēneša garumā aicinājām piedalīties Latvijas pašvaldību publisko bibliotēku lasītājus un bibliotekārus un meklēt atbildes e-resursos, kuri pieejami vienotajā bibliotēku tīklā, - 3td e-GRĀMATU bibliotēkā 3td.lv, digitālo zinību resursā letonika.lv un Lursoft Laikrakstu lasītavā news.lv. Konkursu rīkoja Kultūras informācijas sistēmu centrs sadarbībā ar 3td bibliotēkā iesaistītajām izdevniecībām – “Zvaigzne ABC”, “Latvijas Mediji” un “Jumava” – un IT uzņēmumiem “Tilde” un “Lursoft IT”. Konkursa galvenais atbalstītājs – ceļojumu aģentūra IMPRO.

Konkursa balvu fondu nodrošināja izdevniecības “Zvaizgne ABC” un “Latvijas mediji”, uzņēmumi “Tilde” un “Lursoft” un ceļojumu aģentūra “IMPRO”.

Konkursa uzvarētāji balvās saņem:

 • Ingunas Baueres “Māsa Magda”, Tūves Asterdāla “Mēs zinām, ka atceries” un Vida Morkūna “Ceļinieku stacija” – no izdevniecības “Zvaigzne ABC”;
 • Arvja Kolmaņa “Annas stāsti”, Evitas Hofmanes stāstu krājums “Durvis”, Martinas Hāges “Uz mūžu. Līdz sestdienai”, Matiasa Edvardsona “Gandrīz normāla ģimene” un Džūlio Andžoni “Sardu balāde” – no izdevniecības “Latvijas Mediji”;
 • Ceļojumu aģentūras IMPRO 12 dāvanu kartes 200 eiro, 150 eiro, 100 eiro un 50 eiro apmērā.

Konkurss noritēja 4 kārtās, kurās bibliotēku lasītāji un bibliotekāri startēja atsevišķā konkurencē –  sacensība notika paralēli Lasītāju līgā un Bibliotekāru līgā.

Lasītāju līgā kopumā piedalījās 362 dalībnieki, no kuriem uz visiem jautājumiem visās kārtās pareizi atbildēja 49 – no tiem tika izlozēti 3 uzvarētāji.

Konkursa uzvarētāji Lasītāju līgā ir:

 • Aizkraukles novada Centrālās bibliotēkas lasītājs Aigars Savčenko
 • Rendas pagasta bibliotēkas lasītāja Aija Usne
 • Beļavas pagasta bibliotēkas lasītāja Maija Suntaža

Bibliotekāru līgā kopumā piedalījās 362 dalībnieki, no kuriem uz visiem jautājumiem visās kārtās pareizi atbildēja 62 – no tiem tika izlozēti 3 uzvarētāji.

Konkursa uzvarētāji Bibliotekāru līgā ir:

 • Galgauskas pagasta bibliotēkas bibliotekāre Dace Lubāne
 • Jēkabpils novada Galvenās bibliotēkas bibliotekāre Daiga Rubene
 • Baložu pilsētas bibliotēkas bibliotekāre Ināra Silvāne

 

Lasītājiem papildu konkursa jautājumiem bija iespēja norādīt viņu vērtējumā aktīvāko bibliotekāru, proti, kurš lasītāju vidū aktīvi popularizē bibliotēku tīklā pieejamos e-resursus. Saskaitot kopā visu lasītāju vērtējumus, tika noteikti 3 aktīvākie bibliotekāri:

 • 1. vietā ir Pļaviņu bibliotēkas bibliotekāre Zane Steprāne (49 balsis);
 • 2. vietu ieņem Pļaviņu bibliotēkas bibliotekāre Iveta Gurēviča (30 balsis);
 • 3. vietā ir Raunas bibliotēkas bibliotēka Digna Soboļeva (15 balsis).

Vienlaikus visus konkursa dalībniekus aicinām piedāvāt idejas īsam un kodolīgam sauklim, kas aicinātu izmantot bibliotēku tīklā piedāvātos e-resursus.

Žūrijas novērtētās veiksmīgākās idejas sauklim

 • galvenā balva – “E-resurss lai nav tev bieds, izmanto un esi vieds!” (autore – Gulbenes bibliotēkas bibliotekāre Ilvita Kļaviņa)
 • veicināšanas balva – “E-resurss ir laika resurss” (autore - Rūjienas pilsētas bibliotēkas bibliotekāre Žanna Bergmane)
 • veicināšanas balva – “Izmantojot Gaismas tīklu, atminēsiet katru mīklu!” (autore – Sedas pilsētas bibliotēkas bibliotekāre Anita Auniņa)

Kultūras informācijas sistēmu centrs nodrošina digitālā zinību resursa letonika.lv un Lursoft Laikrakstu bibliotēkas www.news.lv bezmaksas pieeju visās Latvijas pašvaldību publiskajās bibliotēkās programmas “Elektroniskās publikācijas Latvijas bibliotēkām” ietvaros, kā arī nodrošina platformas “3td e-GRĀMATU bibliotēka” (www.3td.lv) darbību brīvpieejā tiešsaistē visiem Latvijas pašvaldību publisko bibliotēku reģistrētajiem lasītājiem.