Ekrānšāviņš no vebināra sanāksmes Teams platformā

Ceturtdien, 8. februārī, Valsts kancelejas Komunikācijas departaments sadarbībā ar Kultūras informācijas sistēmu centru (KISC) rīkoja mācības valsts pārvaldes tīmekļvietņu vienotās platformas (TVP) vienotā virtuālā asistenta (VA) jeb sarunbota ZINTIS treneriem no dažādām valsts un pašvaldību iestādēm, kuri ir atbildīgi par ZINTA darbību šo iestāžu tīmekļvietnēs.

Tiešsaistes mācību semināru atklāja Valsts kancelejas Komunikācijas departamenta speciāliste Mētra Aržanovska, kura sniedza vispārīgu informāciju par sarunbotu ZINTI, kā arī prezentēja vadlīnijas ZINTA apmācībai un pilnveidei. KISC IT grupas informācijas sistēmu uzturētāja Gita Jurševska iepazīstināja gan jaunos, gan jau pieredzējušos trenerus ar valsts pārvaldes valodas tehnoloģiju platformas Hugo.lv virtuālo asistentu sadaļu un skaidroja, kā treneriem ikdienas darbā izmantot sarunu skatu un kā analizēt sarunas.  Tāpat ZINTA treneriem tika uzskatāmi parādīts, kā pieteikt kļūdas un konsultācijas un kā apmācīt ZINTI. G.Jurševska izskaidroja, kā jāveido dažādi jautājumi un kas jāņem vērā, izstrādājot atbildi, kā jāformatē teksti.  

Kopā ar semināra dalībniekiem tika pārrunāti jautājumi gan par atvērto datu portālu, gan par kontaktinformācijas ielasīšanu un par valodu izmantošanu platformā. Vebināra dalībnieki vēlējās uzzināt arī, vai VA platformā plānotas kādas inovācijas un jaunas funkcionalitātes. Vebināra vadītājām tāpat tika uzdoti jautājumi par korektu atbilžu veidošanu, lai sniegtā informācija būtu lietotājam viegli uztverama, kā arī par jautājumu kopu korektu atrašanu sistēmā.

Vienota virtuālā asistenta ieviešana valsts pārvaldes iestāžu tīmekļvietnēs ir daļa no Valsts kancelejas īstenotā projekta “Valsts un pašvaldības iestāžu tīmekļvietņu vienotā platforma”. Paša sarunu bota tehnoloģijas izstrādātas valsts pārvaldes valodas tehnoloģiju platformā Hugo.lv, ko administrē Kultūras informācijas sistēmu centrs.

 

Ilma Elsberga

projekta vadītāja asistente
ilma.elsberga [at] kis.gov.lv