Skats no virtuālā asistenta Zintis darba vides
Virtuālā asistenta ZINTIS darba vides sarunu skats

Piektdien, 30. septembrī Kultūras informācijas sistēmu centrs (KISC) sadarbībā ar Valsts kancelejas (VK) Komunikācijas departamentu rīkoja tiešsaistes semināru jaunajiem sarunu botu treneriem no 17 valsts un pašvaldības iestādēm, kuras nesen pievienojušās valsts pārvaldes tīmekļvietņu vienotajai platformai (TVP), par TVP vienoto virtuālo asistentu jeb sarunu botu ZINTIS.

VK Komunikācijas departamenta pārstāve Mētra ARŽANOVSKA sniedza vispārīgu informāciju par ZINTI, pastāstot apmācību dalībniekiem par ZINTA izveidi un darbības principiem valsts iestāžu tīmekļvietnēs.

Savukārt KISC projektu asistente Gita JURŠEVSKA vadīja praktiskās apmācības, iepazīstinot jaunos sarunu bota trenerus ar virtuālā asistenta administrēšanas vidi – rādot, kā praktiski tajā darboties, kā apmācīt ZINTI, kā sekot līdzi notikušajām sarunām, un pēc tam šīs sarunām analizēt un nepieciešamības gadījumā risināt kļūdas. Tāpat tika sniegtas atbildes uz semināra dalībnieku jautājumiem, piemēram, kā rīkoties situācijā, ja lietotāja uzdotais jautājums neattiecas uz viņu iestādi. Dalībniekus interesēja arī ar virtuālā asistenta atbildes vizuālo formatēšanu saistīti jautājumi.

Vienota virtuālā asistenta ieviešana valsts pārvaldes iestāžu tīmekļvietnēs ir daļa no Valsts kancelejas īstenotā projekta “Valsts un pašvaldības iestāžu tīmekļvietņu vienotā platforma”. Paša sarunu bota tehnoloģijas izstrādātas valsts pārvaldes valodas tehnoloģiju platformā Hugo.lv, ko administrē Kultūras informācijas sistēmu centrs.

Ilma Elsberga

projekta vadītāja asistente
ilma.elsberga [at] kis.gov.lv