Vispārīgi
Vebināra nosaukums Digitālās nedēļas logotipa vizuālajā ietvarā

“Digitālās nedēļas 2022” Pakalpojumu dienā, 23. martā notika tiešsaistes seminārs “KISC īstenoto projektu un uzturēto informācijas sistēmu aktualitātes – valodas tehnoloģiju rīki un Latvijas Nacionālā arhīva piedāvātie e-pakalpojumi”, kurš bija kupli apmeklēts - to noklausījās aptuveni 180 apmeklētāju.

Seminārā Jānis Ziediņš, Kultūras informācijas sistēmu centra (KISC) direktora vietnieks IKT jautājumos, stāstīja par valodas tehnoloģiju rīkiem platformā Hugo.lv – valsts pārvaldes virtuālajiem asistentiem un mašīntulkošanas tehnoloģijām, uzsverot iespējas iedzīvotājiem un iezīmējot nākotnes perspektīvas.

Savukārt Arnis Riškovs, Kultūras informācijas sistēmu centra datorsistēmu administrators, iepazīstināja ar populārākajiem e-pakalpojumiem un interesantākajām datu bāzēm Nacionālā arhīva portālā, sniedzo ieskatu dzimtas vēstures izpētes iespējās, virtuālo izstāžu piedāvājumā, e-pakalpojumu iespējās.

Seminārā bija arī iespēja uzdot jautājumus referentiem, taču to iespējams izdarīt arī tagad, rakstot e-pastā Jānim Ziediņam  un Arnim Riškovam.

Kultūras informācijas sistēmu centra Youtube profilā pieejams arī semināra ieraksts.

Semināra "KISC īstenoto projektu aktualitātes – valodas tehnoloģiju rīki un arhīvu piedāvātie e-pakalpojumi" ieraksts

Ilma Elsberga

projekta vadītāja asistente
ilma.elsberga [at] kis.gov.lv