Statuss:
Noslēdzies

Projekts īstenots no 2012. līdz 2014. gadam ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda atbalstu, kā  rezultātā ieviesta īpaša tehnoloģija, kas ļauj jebkuram Latvijas iedzīvotājam izmantot e-pakalpojumus, tulkot dokumentus, lasīt interneta vietnes un iepazīties ar valsts likumdošanu savā izvēlētajā valodā. Tehnoloģija pašlaik nodrošina automātisku tulkošanu latviešu, angļu un krievu valodām, nodrošinot augstu personas datu drošību. Pakalpojums ir pieejams interneta vietnē www.hugo.lv.

ERAF logo Ieguldījums tavā nākotnē

Hugo.lv ir inovatīvs tehnoloģisks risinājums, jo izstrādāts īpaši valsts pārvaldes vajadzībām. Projekta mērķis bija papildināt Latvijas e-pārvaldes infrastruktūru ar mašīntulkošanas iespēju, lai paaugstinātu valsts pārvaldes kvalitāti kopumā un veicinātu iedzīvotāju piekļuvi Eiropas Savienības valstu informācijai.

Mašīntulkošanas sistēmas vajadzībām izveidoti sekojoši:

·       monolingvālie korpusi – 1) latviešu valodas monolingvālais korpuss, kas satur 75 miljonus teikumu, tai skaitā, valsts pārvaldes specializētais monolingvālais korpuss ar 20 miljoniem teikumu; 2) angļu valodas monolingvālais korpuss, kas satur 50 miljonus teikumu, tai skaitā, valsts pārvaldes specializētais monolingvālais korpuss ar 15 miljoniem teikumu; 3) krievu valodas monolingvālais korpuss, kas satur 75 miljonus teikumu, tai skaitā, valsts pārvaldes specializētais monolingvālais korpuss ar 20 miljoniem teikumu;

·       paralēlie valodu korpusi –1) angļu-latviešu paralēlais korpuss, kas satur 5 miljonus teikumu, t.sk. valsts pārvaldes specializētais paralēlais korpuss ar 2 miljoniem teikumu; 2) krievu-latviešu paralēlais korpuss, kas satur 5 miljonus teikumu, tai skaitā, valsts pārvaldes specializētais paralēlais korpuss ar 2 miljoniem teikumu.

Latvijas prezidentūras Eiropas Savienībā laikā 2015. gadā projekta ietvaros izveidotā mašīntulkošanas sistēma nodrošināja automātiskās tulkošanas pakalpojumus ārvalstu žurnālistiem, ES dalībvalstu delegātiem un citiem viesiem. Lai piedāvātu ērtu tulkošanu prezidentūras vajadzībām, Hugo.lv tika integrēts īpašā rīkā Translate 2015, kas ļāva lietotājiem tulkot tekstus, dokumentus un mājaslapas no latviešu valodas angliski un otrādi.