Sarunas ieraksta ievada slaids Mansards
Saruna ar izdevniecības Apgāds Mansards galveno redaktoru Jāni Ogu

Kultūras informācijas sistēmu centra Mācību klases Tiešsaistes studijā notika saruna ar izdevniecības Apgāds Mansards galveno redaktoru Jāni Ogu – runājām par grāmatu jaunumiem, kā arī par šobrīd ļoti aktuālo projektu “3td e-grāmatu bibliotēka”, kurā e-grāmatas plašam lasītāju lokam piedāvā arī Apgāds Mansards. Uzzinājām par apgāda izveidi un izaugsmi gadu gaitā, par īstenotajiem un plānotajiem projektiem un visu pārējo, kas interesē grāmatu lasītājus.

Viens no galvenajiem apgāda Mansards izdevējdarbības virzieniem ir latviešu klasika, un arī šobrīd karstā aktualitāte ir izcilās latviešu dzejnieces un rakstnieces Vizmas Belševicas “Dienasgrāmata 1947 – 1960 (3. burtnīca)”. Sējums aptver periodu no Staļina laika sastinguma līdz Hruščova “atkusnim”, tajā atklājas autores jaunības laika uzskati un pārdomas un redzama jaunās Vizmas pārtapšana no dedzīgas komjaunietes par ļoti asredzīgu un kritisku sava laikmeta vērotāju.

Ieskatījāmies arī Vizmas Belševicas nepublicēto darbu 1. burtnīcā “Nepazītā mīlestība un citi stāsti”, kā arī atgādinājām lasītājiem par autobiogrāfisko romānu “Bille”, kas šobrīd grasās iekarot lasītāju un skatītāju uzmanību Eiropas mērogā gan ar grāmatas ekranizējumu, gan tulkojumu angļu valodā.

Atzīmējot apgāda “Mansards” lomu jauno autoru ievešanai literatūrā, vērsām uzmanību uz Jāņa Joņeva lieliskās debijas grāmatu “Jelgava`94”, kura jau piedzīvojusi arī ļoti veiksmīgi ekranizējumu un kura lasītājiem šobrīd pieejama vairs tikai e-grāmatas formātā, tai skaitā 3td e-GRĀMATU bibliotēkā. Tāpat atskatījāmies uz Viļa Lācīša uzmanību piesaistījušo debiju “Stroika ar skatu uz Londonu”, kā arī aicinājām iepazīties ar citiem šī autora darbiem.