Valodas tehnoloģijas
Ekrānšāviņš no vebināra sanāksmes Teams platformā
VA darba vides skats, kad tiek pāradresēts jautājums no vienas valsts iestādes otrai (ZINTIS-SIGNE)

Piektdien, 10. martā, Kultūras informācijas sistēmu centrs (KISC) sadarbībā ar Valsts kancelejas (VK) Komunikācijas departamentu rīkoja kārtējo mācību semināru tiešsaistē  par valsts pārvaldes tīmekļvietņu vienotās platformas TVP vienoto virtuālo asistentu (VA) jeb sarunu botu ZINTI valsts un pašvaldības iestāžu pārstāvjiem – sarunu bota treneriem, kuri ir atbildīgi par ZINTA darbību šo iestāžu tīmekļvietnēs.

Vebināru atklāja VK Komunikācijas departamenta konsultante Mētra ARŽANOVSKA, kura sniedza vispārēju informāciju par virtuālo asistentu ZINTI, par šī VA zināšanām, atbilžu vadlīnijām un kā ieviest ZINTI valsts pārvaldes tīmekļvietnē. Savukārt KISC projektu asistente Gita JURŠEVSKA vadīja praktiskās apmācības par iestāžu darbu ar ZINTI, iepazīstināja jaunās iestādes un treneru ar VA apmācību vidi, stāstīja, kā apmācīt ZINTI, kā analizēt sarunas, kā atrast kļūdas un labot informāciju, tāpat arī par virtuālo asistentu savstarpējo saziņu.

Kopā ar semināra dalībniekiem (kopumā – 44) tika pārrunāti dažādi detalizēti jautājumi par to, kā formatēt tekstu, kādos gadījumos likt priekšnosacījumus, kā strādāt, ja vairākām iestādēm veidojas vienādi jautājumi, kā pievienot attēlus un video kartītes pie atbildēm, tāpat arī, kāda informācija tiek ielasīta no atvērto datu portāla.

Vienota virtuālā asistenta ieviešana valsts pārvaldes iestāžu tīmekļvietnēs ir daļa no Valsts kancelejas īstenotā projekta “Valsts un pašvaldības iestāžu tīmekļvietņu vienotā platforma”. Paša sarunu bota tehnoloģijas izstrādātas valsts pārvaldes valodas tehnoloģiju platformā Hugo.lv, ko administrē Kultūras informācijas sistēmu centrs.

Ilma Elsberga

projekta vadītāja asistente
ilma.elsberga [at] kis.gov.lv